Sakura Wars 2 (OAV)

Unfortunately, due to abuse, anonymous error reports are no longer accepted. You must login in order to submit an error report.

Note: you can set your preferences to always display the i icon while browsing the Encyclopedia.

©1999 SEGA/BANDAI VISUAL/ANIMATE FILM ©RED 1999 


 
Alternative title:
Sakura Taisen: Gouka Kenran (Japanese) 
Sakura Wars: The Radiant Gorgeous Blooming Cherry Blossoms 
サクラ大戦 轟華絢爛 (Japanese) 
櫻花大戰~轟華絢爛 (Japanese) 
Genres: adventure , science fiction 
Themes: mecha , real robot 
Objectionable content: Mild 
Plot Summary: The end of the demon wars has ended and now the Flower Division has been able to rest up after their fighting. The second Sakura Wars developes studies on every Flower Division Combatee in every episode while they go on their miscellanious adventures around Japan. 
User Ratings: 147 ratings have been given [details]
 Masterpiece: 5 votes (dub:3, sub:2)
 Excellent: 12 votes (sub:9, dub:3)
 Very good: 38 votes (sub:25, dub:12, ?:1)
 Good: 47 votes (sub:33, dub:11, others:3
2 Spanish dubbed
1 Portuguese dubbed
)
 Decent: 24 votes (sub:18, dub:4, ?:1, others:1
1 Spanish dubbed
)
 So-so: 9 votes (sub:5, ?:1, dub:1, others:2
1 Portuguese dubbed
1 French subtitled
)
 Not really good: 4 votes (dub:2, sub:2)
 Weak: 5 votes (sub:4, dub:1)
 Bad: 3 votes (sub:2, dub:1)
 Awful: -
 Worst ever: -
Seen in part or in whole by 369 users, rank: #2017 (of 6083)
Median rating: Good
Arithmetic mean: 6.918 (Good), std. dev.: 1.61, rank: #2598 (of 6075)
Weighted mean: 6.929 (Good), rank: #2444 (of 6075) (seen all: 6.93 / seen some: 6.97)
Bayesian estimate: 6.978 (Good), rank: #2068 (of 4578)
Running time: half hour per episode 
Number of episodes: 6 
Episode titles: We have 6
Vintage: 1999-12-18
Release dates: We have 6
Opening Theme:
"Geki Teikoku Kagekidan" by The Teikoku Kagekidan 
#1: "Geki! Teikoku Kagekidan!" by Urara Takano & The Teikoku Kagekidan 
#2: "Geki! Teikoku Kagekidan!" by Kumiko Nishihara & The Teikoku Kagekidan 
#3: "Geki! Teikoku Kagekidan!" by Michie Tomizawa & The Teikoku Kagekidan 
#4: "Geki! Teikoku Kagekidan!" by Yuriko Fuchizaki & The Teikoku Kagekidan 
#5: "Geki! Teikoku Kagekidan!" by Mayumi Tanaka & The Teikoku Kagekidan 
#6: "Geki! Teikoku Kagekidan!" by Chisa Yokoyama & The Teikoku Kagekidan 
Ending Theme:
"Declaration! Imperial Floral Combat Troop!" by the Teikoku Kagekidan 
#1: "Old Piano" by Urara Takano 
#2: "Sparkle" by Kumiko Nishihara & Kazue Ikura 
#3: "The Cinema March" by Michie Tomizawa & Mayumi Tanaka 
#4: "The Train Of Eras" by Yuriko Fuchizaki & Maya Okamoto 
#5: "The Cherry Blossom Warm Front" by Chisa Yokoyama 
#6: "Continuation Of His Dream" (Yume no Tsuzuki 夢のつづき) by Chisa Yokoyama and The Teikoku Kagekidan 
Official website:
Other article: Show:
The X Button - Dead Souls (Dec 10, 2008)
You can contribute information to this page, but first you must login or register

DVD (Region 1)
    Sakura Wars 2 - Return of the Spirit Warriors (DVD 1) 2002-10-08
    Sakura Wars 2 - Wedding Bells (DVD 2) 2002-11-26
VHS
    Sakura Wars 2 - Return of the Spirit Warriors (Dub.VHS 1) 1999-10-26 (from $0.95)
    Sakura Wars 2 - Return of the Spirit Warriors (Sub.VHS 1) 1999-10-26 (from $2.69)

Japanese staff
Japanese cast
Director: Susumu Kudo 
Series Composition: Hiroyuki Kawasaki 
Screenplay: Hiroyuki Kawasaki 
Storyboard:
Susumu Kudo (1, 5-6) 
Takaaki Ishiyama (3) 
Tomihiko Ohkubo (2, 4) 
Episode Director:
Keitaro Motonaga (5) 
Susumu Kudo (1, 6) 
Tomihiko Ohkubo (2, 4) 
Tomokazu Tokoro (3) 
Music: Kouhei Tanaka 
Original creator: Ouji Hiroi 
Original Character Design: Kousuke Fujishima 
Art Director: Yukihiro Shibutani 
Animation Director:
Hideo Shimosaka (ep 3) 
Naruyo Takahashi (ep 5) 
Shinichi Yoshino (eps 1, 6) 
Tomoaki Kado (eps 2, 4) 
Mechanical design:
Futoshi Nagata 
Gorou Murata 
Jin Fukuchi 
Sound Director: Toshiki Kameyama 
Executive producer:
Ryohei Tsunoda (Bandai Visual) 
Shuji Utsumi (Sega) 
Yutaka Takahashi (Animate Film) 
Producer:
Kazumi Kawashiro (Bandai Visual) 
Keisaku Okumura (Red Entertainment) 
Masahiro Nakagawa (Sega) 
Masaki Sawanobori (Animate Film) 

3D Work:
Atsushi Nakayama (Radix Digital) 
Hiro Yoshioka (DG+) 
Kengo Shigemura (DG+) 
Takashi Nakajima (Animental Studio) 
Yukari Fujimoto (Radix Digital) 
Yumiko Otake (Radix Digital) 
Animation Assistant:
Matsuri Okuda (ep 6) 
Toshinari Yamashita (ep 6) 
Animation producer:
Fumikazu Matsumoto (assist.; Studio OX) 
Hiroshi Nomura 
Motoki Ueda 
Animation Production Desk:
Hiromasa Nanba (ep 5) 
Hiromitsu Satō (ep 4) 
Hiroyuki Shibata (ep 2) 
Tadashi Shiobara (ep 6) 
Takashi Tachizaki (ep 3) 
Yoshikazu Takahashi (ep 1) 
Assistant Animation Director: Shuji Ono (eps 2, 4) 
Assistant producer: Hisanori Kunisaki (Bandai Visual) 
Background Art:
Akemi Arai (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Akemi Ito (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Eiko Sawada (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Etsuko Nakashouji (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Fumie Nuibe (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Hiroki Nomura (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Hiroshi Sugano (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Hiroyuki Hasegawa (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Junichiro Nishikawa 
Kaori Fujii 
Kazunari Roppongi (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Kazuo Ebisawa 
Mie Kasai (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Nobuhiro Otsuka (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Toshihide Kawana (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Yukie Abe (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Yuuki Oyamada (Y.A.P. Ishigaki Production) 
Color Check: Satoko Otsuka 
Composite:
Ai Mikami (Asahi Production) 
Akihiko Watabe (Animental Studio) 
Akihiro Watanabe (E&G Film) 
Atsushi Takeyama (Digimation) 
Chiori Kitanosono (Digimation) 
Harutsugu Ishiguro (Digimation) 
Hidemitsu Shiono (Digimation) 
Hiroaki Sato (Digimation) 
Kanako Sakata (Digimation) 
Kazuhiro Yamada (Asahi Production) 
Kentaro Tanaka (E&G Film) 
Kiyotaka Suzuki (Animental Studio) 
Koji Yamakoshi (T Nishimura) 
Koujirou Hayashi (Digimation) 
Masae Sano (Animental Studio) 
Masahiko Yokoyama (Animental Studio) 
Mitsuhiro Karato (Digimation) 
Naoki Kitamura (Digimation) 
Okinori Daino (Digimation) 
Osamu Yoneyama (Digimation) 
Ryōki Ueno (Digimation) 
Ryou Fukushi (Digimation) 
Shinichi Fushimi (E&G Film) 
Shuichi Heishi (Digimation) 
Takeo Hagiwara (Digimation) 
Takeshi Katsurayama (Asahi Production) 
Takuya Shibata (Animental Studio) 
Youichi Hasegawa (Asahi Production) 
Yousuke Nanjou (Digimation) 
Yûji Satô (Digimation) 
Yuuko Satou (Galaxy Digi Arts) 
Composite Director:
Akihiro Watanabe (eps 2, 4) 
Takashi Horiuchi (ep 3) 
Yutaka Nagaushi (eps 1, 5-6) 
Digital Coordinator:
Eriko Murata 
Shūji Muramoto 
Editing: Yutaka Nagaushi 
In-Between Animation:
Akimitsu Aihata (Zero G Room Nagoya Studio) 
Akira Takata (Zero G Room) 
Atsuko Yamazaki (Studio Ado) 
Atsushi Nishigori (GAINAX) 
Chikako Takeuchi (Zero G Room) 
Chitose Nakamine (Kyoto Animation) 
Chiyoko Sakamoto (Zero G Room) 
Emi Nakano (Kyoto Animation) 
Fumiko Mura (Studio March) 
Hanako Enomoto (GAINAX) 
Haruka Tanaka (GAINAX) 
Hideo Watanabe (GAINAX) 
Hiroko Kikunaga (Studio March) 
Hiromi Nishikawa (Studio Takuranke) 
Hiromi Ota (Zero G Room Nagoya Studio) 
Hiroshi Takeichi (Digimation) 
Hiroyuki Yamada (Zero G Room Nagoya Studio) 
Hitomi Maeda (Studio Fantasia) 
Hitoshi Saiku (GAINAX) 
Izumi Masui (Zero G Room) 
Jun'ichi Taniguchi 
Junko Mikuriya (Zero G Room) 
Kana Ishida (Studio Cockpit) 
Katsuo Ōzeki (Digimation) 
Kazuko Kiriyama (Studio Cockpit) 
Keigo Nakamura (Studio Takuranke) 
Keiko Kakuta (Studio Cockpit) 
Keiko Oyama (Zero G Room) 
Keiko Saito (Studio Ado) 
Ken Furuoka (Zero G Room) 
Kenji Murayama (Kyoto Animation) 
Kouichi Shimoda (Digimation) 
Kumiko Mori (Studio March) 
Kumiko Terada (Studio Takuranke) 
Mariko Yoneda (Digimation) 
Mio Nakano (Zero G Room Nagoya Studio) 
Mitsuko Kaneoka (Zero G Room Nagoya Studio) 
Miyuki Nagaushi (Zero G Room) 
Miyuki No (Studio March) 
Nao Kamoshida (Wombat) 
Naoko Fujitani (Studio Takuranke) 
Naoko Soeda (Zero G Room) 
Naomi Takeuchi (Zero G Room Nagoya Studio) 
Natsuko Suzuki (Zero G Room) 
Rei Ozawa (Studio Fantasia) 
Ritsuko Itō (Kyoto Animation) 
Ryuuji Iwata (Digimation) 
Satoshi Suzuki (Zero G Room) 
Shingo Oda (Zero G Room) 
Shūji Tabe (Zero G Room Nagoya Studio) 
Takahiko Ogata (Studio Ado) 
Takefumi Ishikawa (Digimation) 
Takeshi Ohkoshi (Zero G Room) 
Takuya Shimizu 
Tomo Maruyama (GAINAX) 
Tomomi Yamada (Zero G Room) 
Tomoyuki Abe (Zero G Room) 
Yasunori Matsumura (Digimation) 
Yoshiaki Iwata (Wombat) 
Yoshihiro Kato (Zero G Room Nagoya Studio) 
Yoshikazu Sato (Zero G Room) 
Yukari Watanabe (Zero G Room) 
Yuki Hasegawa (Zero G Room Nagoya Studio) 
Yukimi Iwakisaki (Wombat) 
Yuko Kawasaki (Zero G Room) 
Yūko Sakamoto (Zero G Room) 
Yumiko Hata (Kyoto Animation) 
Yuri Terada (Studio Ado) 
Yuuki Yamagata (Zero G Room Nagoya Studio) 
Key Animation:
Akihito Aoki (Studio Line; ep 6) 
Akiko Asaki (ep 3) 
Akira Takata (ep 1) 
Chikai Sakurada (ep 2) 
Chizuru Miyawaki (eps 1-2, 4, 6) 
Eiji Ishimoto (OP) 
Fumie Muroi (eps 1, 6) 
Fumitoshi Oizaki (eps 1, 6) 
Hideaki Tsukioka (Last House; ep 3) 
Hidenori Igari (Magic Bus; ep 6) 
Hideo Dobashi (Studio Line; ep 6) 
Hideo Shimozaki (ep 6) 
Hiroshi Konno (ep 1) 
Hiroshi Matsuda (ep 4) 
Hiroshi Mimata (ep 3) 
Hiroyuki Shimizu (ep 1) 
Hyun Jong Lee (T-Rex; ep 1) 
Iku Ozawa (Magic Bus; ep 6) 
Ippei Masui (Magic Bus; ep 6) 
Jin Koga (eps 1, 6) 
Jun Nakai (ep 5) 
Junichi Hayakawa (eps 1, 3, 6) 
Junko Sato (ep 2) 
Kayo Nagamori (ep 6) 
Kazuhiko Shibuya (ep 6) 
Kazuhiro Oki (eps 1, 6) 
Kazuhiro Takamura (ep 2) 
Kazumi Nakata (ep 2) 
Kazuyoshi Takeuchi (ep 2) 
Keizō Suzuki (Magic Bus; ep 6) 
Kiyotaka Nakahara (ep 1) 
Koichi Imano (ep 3) 
Kumiko Sakai (ep 3) 
Mamoru Sakamoto (ep 3) 
Mariko Ueno (ep 4) 
Masaharu Sasai (ep 4) 
Masanori Nishii (T-Rex; eps 1, 5) 
Minako Ito (Last House; ep 3) 
Mizuho Segawa (ep 3) 
Naoki Mishiba (Last House; ep 3) 
Naoyo Takahashi (OP) 
Natsuko Suzuki (ep 6) 
Noboru Jitsuhara (ep 5) 
Nobuhiko Murakami (Magic Bus; ep 6) 
Noritomo Hattori (ep 2) 
Osamu Sato (ep 5) 
Rie Nakajima (ep 5) 
Rika Mishima (Last House; ep 3) 
Ryo Tanaka (ep 1) 
Ryota Itoh (ep 2) 
Ryuta Nakahara (ep 1) 
Sachika Mori (ep 4) 
Satoru Kiyomaru (ep 3) 
Seiki Satō (ep 1) 
Seiki Tanaka (OP) 
Shingo Adachi (ep 5) 
Shinichi Yoshino (T-Rex; eps 1, 3, 6) 
Shinji Suetomi (ep 2) 
Shinji Takeuchi (eps 1-2, 4) 
Shino Takada (eps 1, 6) 
Shōma Yamabuki (ep 3) 
Shuji Ono (eps 2, 4) 
Tadashi Hiramatsu (ep 1) 
Taiichiro Kohara (Last House; ep 3) 
Takahiro Chiba (ep 5) 
Takako Shimizu (ep 5) 
Takao Takegami (ep 3) 
Takashi Imano (ep 5) 
Takashi Maruyama (ep 5) 
Takashi Nozawa (ep 3) 
Takashi Sano (eps 2, 4) 
Takehiro Hamatsu (ep 5) 
Takeshi Matsuda (ep 4) 
Takeshi Okada (ep 5) 
Takumi Murakami (Studio Line; ep 6) 
Tatsuo Kamiuto (ep 4) 
Tomihiko Ohkubo (eps 1, 4) 
Toshiyuki Kono (ep 5) 
Yoshiharu Kayano (ep 2) 
Yoshihiko Ichikawa (Studio Line; ep 6) 
Yoshinori Urata (ep 4) 
Yoshio Ito (ep 4) 
Yoshitaka Kato (ep 2) 
Youko Satou (ep 4) 
Yukako Tsuzuki (Magic Bus; ep 6) 
Yukiko Ban (ep 5) 
Yuriko Ikehara (eps 2, 4) 
Yuzo Sato (ep 4) 
Literature Production Assistance: Takamitsu Kouno 
Main Title Design: Takamichi Yoshioka 
Mechanical animation Director: Masanori Nishii (ep 1) 
Music Production:
Hajime Toma 
Masafumi Mori 
Yuuji Saitou 
Paint:
Aiko Kawasaki (Studio OX Digital) 
Akiko Tomono (Studio OX Digital) 
Eri Fukutome (Digimation) 
Kazuyoshi Maie (Studio Gash) 
Keiko Horio (Radix Digital) 
Koichi Furukawa (Digimation) 
Masami Kimura (Digimation) 
Miyako Hoshi (Digimation) 
Naoko Miyahara (Studio Targe) 
Naomi Endou (Radix Digital) 
Yasuji Fuefuki (Studio Targe) 
Yoshimi Saito (Radix Digital) 
Yukari Fujimoto (Radix Digital) 
Production producer:
Ryō Sugita (Bandai Visual) 
Takuma Haneshima (Sega Enterprises) 
Yasushi Yoritsune 
Publicity: Jun Kumagaya (Bandai Visual) 
Recording Adjustment: Tohru Kumakura 
Recording engineer: Takeshi Hayashi (NTT Media Works) 
Series Supervision: Satoru Akahori 
Sound Effects: Daisuke Jinbo (Rakuonsha) 
Sound Producer: Tadayuki Nukazuka 
Supervision:
Toshihiko Shimizu (Sega Enterprises) 
Yasuaki Nagoshi (Red Company) 
Theme Song Arrangement:
Akifumi Tada (ED3) 
Masami Kishimura (ED1, ED2) 
Shinji Miyazaki (ED4) 
Shiroh Hamaguchi (ED5) 
Takayuki Negishi (OP, ED6) 
Theme Song Composition: Kouhei Tanaka 
Theme Song Lyrics: Ouji Hiroi 
Chisa Yokoyama as Sakura Shinguji 

Ai Orikasa as Ayame Fujieda 
Akio Suyama as Ichiro Ogami 
Kazue Ikura as Reni Milchstrasse 
Kumiko Nishihara as Iris Chateaubriand 
Maya Okamoto as Soletta Orihime 
Mayumi Tanaka as Kanna Kirishima 
Michie Tomizawa as Sumire Kanzaki 
Urara Takano as Maria Tachibana 
Yuriko Fuchizaki as Li Kohran 

Akemi Okamura as Kasumi Fujii 
Akio Ohtsuka as Seiya Ogata 
Fumihiko Tachiki as Hebisuke 
Hiroko Maruyama as Obaa-san 
Kappei Yamaguchi as Senmatsu the Monkey 
Katsumi Toriumi as Gizahachi 
Kazuyoshi Seta as Grampa Tare 
Kyoko Hikami as Tsubaki Takamura 
Masafumi Kimura as Fukuzou 
Masahiro Ogata as Fuyuhiko 
Masako Ikeda as Wakana Shinguji (Sakura's Mother)(ep 6) 
Masaru Ikeda as Ikki Yoneda 
Masashi Ebara as Shigeki Kanzaki (Sumire's Father)(ep 3) 
Nachi Nozawa as Kazuma Shinguji 
Naoko Kyooda as Katsura Shinguji (Sakura's Grandmother)(ep 6) 
Ouji Hiroi as Boss 
Rikako Aikawa as Tsuwako Tamazusa(ep 3) 
Ryuji Kai as Gontaro Iwai(ep 6) 
Shigeru Chiba as Chibasuke 
Shin Teruyama as Kumozou 
Shintarou Sonooka as Kousuke Dan 
Sukekiyo Kameyama as
Hachi 
Ring Toss Man 
Takehito Koyasu as Yuuichi Kayama 
Tomomichi Nishimura as
Director 
Kuma 
Toshihide Tsuchiya as Nekoroku 
Toshihiko Nakajima as Movie Orator 
Tsutomu Yamagishi as Komakichi 
Unshou Ishizuka as Valentinov 
Velo Takeda as Beromucho Takeda 
Youichi Nishimura as Yantaro Nishimura 
Yuki Masuda as Yuri Sakakibara 
Japanese companies
Animation Production: Radix 
Animation Production Cooperation: Zero G Room 
Music Production: Imagine 
Original Concept: Sega 
Production Assistance:
DG+ (ep 3) 
Tatsunoko Production (ep 2) 
Tatsunoko VCR (ep 4) 
Recording Studio:
NTT Media Lab 
Tokyo TV Center 
Sound Effects: Rakuonsha 
Sound Production: Omnibus Japan 
Supervision: Red Company 
VTR Work: Q-Tec 
English cast
English staff
ADR Director: Charles Campbell 
Art Director: Ruby Halipoto 
ADR Script: Elena Carrillo 
Executive producer:
John Ledford 
Sharon Papa 
ADR Engineer: Charles Campbell 
DVD Coordination: Janice Williams 
DVD Graphics: June Sugg 
DVD Producer: David Williams 
International Coordination: Toru Iwakami 
Packaging Design: June Sugg 
Post-Production Manager: Shelly Thomas 
Project Translator: Shoko Oono 
Sound Design: Brent Marshall 
Subtitle Script: Andrew Kent 
Katherine Catmull as Sakura Shinguji 

Amy L. Gamber as Ayame Fujieda 
Catherine Berry as Maria Tachibana 
Jessica Schwartz as Iris Chateaubriand 
Jessica Smolins as Soletta Orihime 
Kelley Huston as Reni Milchstrasse 
Lane West as Kanna Kirishima 
Lauren Zinn as Sumire Kanzaki 

Bill McMillin as Ikki Yoneda 
Boni Hester as Ri Kohran 
Brian Gaston as Captain Ichiro Ohgami 
Cassie Fitzgerald as Tsubaki Takamura 
Charles Campbell as
Director 
Shigeki Kanzaki 
Claire Hamilton as Tsuwako Tamazusa 
Dan Dietz as Dan Kousuke 
David R. Jarrott as
Announcer 
Boss 
Edwin Neal as Chibasuke 
Ev Lunning Jr. as Valentinov 
Gregory Santiago as
Gregory 
Santiago 
Kelly Dealyn as Yuri Sakakibara 
Martin Burke as Teru-bo 
Meg Bauman as Kasumi Fujii 
Meredith May as Fujieda Kaede 
Michael Dalmon as Takeda Peromucho 
Steve Flanagin as Hebisuke(ep 4) 

English companies
ADR Production: Monster Island 
Broadcaster: The Anime Network 
DVD Authoring & Encoding: M.O.F.C. 
Licensed by: ADV Films 
Post Production: Monkey Boy Studios 
Spanish staff
Spanish cast
Dubbing Director: Hernando Cuenca 
Nancy Cortés as Sakura Shinguji 

Carlos Villegas as Ichiro Ogami 
Claudia Chavarro as Maria Tachibana 
Diana Beltrán as Iris Chateaubriand 
Luzgeyle Poveda as Kanna Kirishima 
Maria Isabel Cortés as Li Kohran 
Marta Rincón as Sumire Kanzaki 
Tirza Pacheco as Ayame Fujieda 
Wolfang Galindo as Reni Milchstrasse 

Jorge Solórzano as Ikki Yoneda 
Rocio Bermúdez as Tsubaki Takamura 
Shirley Marulanda as Kasumi Fujii 
Spanish companies
Broadcaster: Cartoon Network L.A. 
Dubbing: Provideo S.A. (Colombia) 
Portuguese staff
Portuguese cast
(none)
Samira Fernandes as Sakura Shinguuji 

Cecília Lemes as Kanna Kirishima 

Adna Cruz as Ayame Fujieda 
Dado Monteiro as Oogami Ichirou 
Denise Reis as Kasumi 
Fátima Noya as Maria Tachibana 
Fernanda Bulara as Sumire Kanzaki 
Gilmara Sanches as Li Kouran 
Lene Bastos as Yuri Sakakibara 
Márcia Regina as Iris Chateaubriand 
Portuguese companies
Broadcaster: Cartoon Network L.A. 
Chinese (Taiwan) staff
Chinese (Taiwan) companies
(none)
Chinese (Taiwan) cast
(none)
This encyclopedia is collaboratively edited by the users of this site
DISCLAIMER add information report an error lookup sources

# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Anime anthology