Anyamaru Tantei Kiruminzū (TV)

Unfortunately, due to abuse, anonymous error reports are no longer accepted. You must login in order to submit an error report.

Note: you can set your preferences to always display the i icon while browsing the Encyclopedia.

 
Alternative title:
Animal Tantei Kiruminzoo 
Anyamal Tantei Kiruminzoo 
محققو الحيوانات (Arabic) 
あにゃまる探偵 キルミンずぅ (Japanese) 
Themes: magical girl 
Plot Summary: A cute heartwarming comedy about the Mikogami sisters: Riko, Rimu, and Nagisa - who enjoy cosplaying as animals. One day they find a Kirumin Compact which magically allows them to physically transform into real animals. Now the three have cute, funny, and sometimes dangerous adventures. 
User Ratings: 23 ratings have been given [details]
 Masterpiece: 3 votes (sub:3)
 Excellent: 1 vote (sub:1)
 Very good: -
 Good: 10 votes (sub:9, others:1
1 Tagalog dubbed
)
 Decent: 1 vote (sub:1)
 So-so: 3 votes (sub:3)
 Not really good: 2 votes (sub:2)
 Weak: -
 Bad: -
 Awful: 3 votes (sub:3)
 Worst ever: -
Seen in part or in whole by 67 users, rank: #3974 (of 6096)
Median rating: Good
Arithmetic mean: 6.130 (Decent), std. dev.: 2.5759, rank: #4244 (of 6089)
Weighted mean: 6.033 (Decent), rank: #4382 (of 6089) (seen all: 6.99 / seen some: 6.00 / won't finish: 4.05)
Bayesian estimate: 6.575 (Good−), rank: #3032 (of 4589)
Number of episodes: 50 
Episode titles: We have 50
Vintage:
2009-10-05 to 2010-09-20 
2013-03-04 (Middle East, Spacetoon Broadcast) 
Opening Theme:
"Poo" by Neko Jump 
Ending Theme:
"Chuai Mad Noi" by Neko Jump 
#2: "Clap your Sunday" by Neko Jump (eps 30-50) 
You can contribute information to this page, but first you must login or register

Japanese staff
Japanese cast
Director: Soichi Masui 
Series Composition:
Eriko Matsuda 
Yōsuke Yūki  (eps 1-29) 
Script:
Eiji Kurokawa (ep 5) 
Eriko Matsuda (5 episodes
eps 3, 8-9, 12-13
)
  (8 episodes
eps 15, 20, 25, 29, 41, 46, 49-50
)
 
Michihiro Tsuchiya (eps 4, 6, 10)  (7 episodes
eps 14, 18, 22, 26, 39-40, 47
)
 
Sayaka Harada (eps 33, 42) 
Touko Machida (6 episodes
eps 16, 21, 28, 32, 35, 44
)
 
Yōsuke Yūki (eps 1-2, 7, 11)  (eps 17, 19, 27) 
Yuji Kawahara (5 episodes
eps 23, 31, 36, 38, 43
)
 
Yuuko Kawabe (6 episodes
eps 24, 30, 34, 37, 45, 48
)
 
Storyboard:
Bu Young Lee (ep 32) 
Daisuke Tsukushi (eps 23, 32, 45) 
Jong Hyun Lee (4 episodes
eps 35, 42-43, 48
)
 
Masahiro Sekino  (ep 9) 
Masatsugu Arakawa (ep 3) 
Mi Hui Jung (ep 32) 
Ooki Kusumoto (ep 24) 
Seiko Sayama (eps 4-5, 8, 11)  (7 episodes
eps 16, 18, 26-27, 39, 44, 47
)
 
Shinhai Orihara (ep 13)  (4 episodes
eps 17, 22, 30, 33
)
 
Shinichi Tokairin (eps 21, 31, 49) 
Shinsaku Sasaki (ep 15) 
Soichi Masui (eps 1-2, 7, 11)  (OP2; 5 episodes
eps 15, 20, 29, 41, 50
)
 
Sumie Aizawa (ED1) 
Takayuki Fukuda (ED2-3; ep 20) 
Takeshi Mori (eps 6, 10)  (7 episodes
eps 14, 19, 28, 34, 36, 40, 46
)
 
Tetsu Kimura (ep 11) 
Toshio Hirata (OP1-2) 
Yakinbouzu (ep 37) 
Young Chan Kim (ep 38) 
Yukihiro Shino (ep 25) 
Yūta Ikemi (ep 12) 
Episode Director:
Azuma Katagai (ep 26) 
Bo Yong Kim (eps 24, 28) 
Bong Hyun Yu (4 episodes
eps 24, 31, 34, 37
)
 
Bu Young Lee (ep 36) 
Daisuke Tsukushi  (eps 9, 32) 
Dong Nam Kim (ep 43) 
Eun Soo Oh (eps 43, 47) 
Gi Du Kim (5 episodes
eps 4, 7, 12, 18, 21
)
 
Hiroshi Hara (ep 12)  (eps 18, 24) 
Hiroshi Tamada (6 episodes
eps 15, 21, 28, 34, 43, 48
)
 
Hung Suk Joo (ep 42) 
Jong Hyun Lee (eps 8, 10)  (11 episodes
eps 14, 19, 23, 26, 29, 31, 34, 37, 42, 45, 48
)
 
Keiya Saitō (eps 7-8, 10)  (eps 14, 19, 37) 
Ki Tue Kim (eps 4, 7, 12)  (eps 18, 21) 
Masato Kitagawa (eps 42, 47) 
Masayuki Iimura (7 episodes
eps 23, 29, 31, 36, 41, 45, 50
)
 
Moritomo (ep 21) 
Seiko Sayama (OP1-2) 
Shin'ichi Masaki (4 episodes
eps 17, 25, 35, 44
)
 
Soichi Masui (OP2) 
Sumie Aizawa (ED1) 
Tae Sung Won (4 episodes
eps 36, 38, 45, 47
)
 
Takayuki Fukuda (eps 3, 5)  (OP2, ED2-3; eps 20, 38) 
Tetsuya Saito (ep 1) 
Toru Yamada (ep 13)  (4 episodes
eps 22, 30, 39, 49
)
 
Yasuro Tsuchiya (eps 2, 6, 11) 
Yasutake Okawara (ep 12)  (ep 18) 
Yasuyuki Fuse (5 episodes
eps 16, 27, 33, 40, 46
)
 
Young Chan Kim (ep 38) 
Music: Kanō Kawashima 
Original creator: Shoji Kawamori 
Character Design: Sumie Aizawa 
Art Director: Kenichi Tajiri 
Chief Animation Director:
Masahiro Aizawa (assistant)  (25 episodes
eps 5-8, 10-50 even
)
 
Sumie Aizawa  (28 episodes
eps 1-4, 6-7, 9-49 odd, 50
)
 
Animation Director:
Boo Hee Lee (ep 43) 
Chang Gui Kim (ep 49) 
Chang Hwan Park (4 episodes
eps 23, 26, 38, 45
)
 
Daisuke Kamei (4 episodes
eps 16, 33, 40, 46
)
 
Dong Gyun Ryu (eps 34, 37) 
Eun Kyung Kwon (ep 14) 
Gi Du Kim (eps 28, 31-32) 
Hee Jung Mi (eps 18, 28) 
Hitoshi Ueda (eps 3, 5, 9) 
Hyeon Ah Oh (eps 4, 12)  (eps 18, 32) 
Hyon Ok Kim (ep 13)  (eps 39, 44, 49) 
Jae Han Lee (ep 7) 
Jae Hyung Kim (6 episodes
eps 24, 28, 32, 36, 38, 43
)
 
Jae Woon You (eps 43, 47) 
Jin Wook Im (eps 34, 37) 
Jun Jong-Min (5 episodes
eps 18-19, 24, 28, 47
)
 
Jun Hwon Kim (eps 39, 44) 
Katsuhiro Kumagai (eps 3, 5, 9) 
Kim Sang Yeop (ep 49) 
Kiyotaka Iida (eps 17, 25) 
Kwan-sik Kim (eps 36, 38, 43) 
Kwon Yong Sang (4 episodes
eps 18, 24, 28, 32
)
 
Masahiro Aizawa (eps 1, 5, 9)  (OP 1-2) 
Masayuki Fujita (ep 13)  (8 episodes
eps 17, 22, 25, 30, 35, 39, 44, 49
)
 
Mi Hui Jung (ep 32) 
Naoki Murakami (ep 27) 
Natsuki Egami (eps 2, 6, 11)  (ep 16) 
Noriyasu Murata (ep 6) 
Park Kwang Mo (eps 18, 21) 
Ryou Kamei (ep 3) 
Sang Hun Cha (4 episodes
eps 24, 31, 34, 37
)
 
Sang-Jin Park (eps 8, 10)  (15 episodes
eps 14, 19, 23, 26, 29, 31-32, 34, 37-38, 42-43, 45, 47-48
)
 
Seung Ki Huh (ep 12)  (6 episodes
eps 18, 32, 36, 38, 42, 45
)
 
Shin Hyung Woo (6 episodes
eps 15, 20, 41, 44, 48, 50
)
 
Shuuji Takahara (ep 3) 
Sumie Aizawa (ED2-3) 
Sung Woo Cha (ep 21) 
Tatsuo Honda (8 episodes
eps 17, 22, 25, 30, 35, 39, 44, 49
)
 
Tsukasa Sakurai (eps 15, 20, 50) 
Yae Ootsuka (4 episodes
eps 15, 20, 41, 50
)
 
Yi Sung Kim (ep 13)  (eps 17, 22, 25) 
Yoshinobu Ito (ep 3) 
Yūichi Yoshida (eps 6, 9, 11)  (5 episodes
eps 16, 27, 33, 40, 46
)
 
Sound Director: Yukio Nagasaki 
Director of Photography: Yusuke Sasano 
Producer:
Katsutoshi Kanesaka (Satelight) 
Kentarō Kuramoto  (AT-X) 
Shigeto Nihei (AT-X)  (SOTSU) 

2nd Key Animation:
Aika Kawasaki (DEF.C)  (ep 3) 
Ayaka Suga  (ep 3) 
Ayumi Ito (DEF.C)  (eps 3, 5) 
Bok Jin Kim (JM Animation)  (eps 8, 10, 14) 
Byung Gon Jun (JM Animation; ep 47) 
Chae Deok Lim (JM Animation)  (eps 7, 43) 
Chea Duk Lim (Wonwoo Animation; ep 20) 
Chie Ōtsuki  (ep 5) 
Chie Tanaka  (eps 1, 3) 
Chiharu Sato  (ep 5) 
Chizuko Kusunoki (Dream Force)  (ep 3) 
Doo Hyung Oh (JM Animation)  (5 episodes
eps 4, 7, 38, 42, 47
)
 
Emi Honda  (ep 9) 
Eri Kojima (DEF.C)  (eps 3, 5) 
Eun Soo Oh (JM Animation; eps 38, 47) 
Eun-Young Lee (JM Animation; eps 31, 34, 37) 
Haruka Katsutani  (eps 3, 5) 
Hee Jae Kwon (Wonwoo Animation; ep 20) 
Ho Eun Kim (JM Animation; eps 42, 47, 50) 
Hung Suk Joo (JM Animation; eps 42, 47) 
Hyae Jung Jo (JM Animation; ep 36) 
Jae Hyung Kim (JM Animation)  (eps 8, 10, 14) 
Jae Wook Lee (JM Animation; ep 42) 
Jar Suk Park (JM Animation)  (15 episodes
eps 8-14 even, 18-19, 21, 23-24, 28, 31-32, 34, 36-37
)
 
Ji Sun Kim (JM Animation)  (ep 12) 
Jin Ho Choi (JM Animation; eps 31, 34, 37) 
Jung Eun Yeom (JM Animation)  (6 episodes
eps 4, 8, 10, 14, 38, 47
)
 
Jung I Han (JM Animation; eps 38, 42, 47) 
Jung Mi An (JM Animation; eps 38, 42, 47) 
Jung Woo Kim (JM Animation; ep 43) 
Junichi Yokose (Dream Force)  (eps 3, 5) 
Kaoru Hokiyama  (4 episodes
eps 2, 6, 11, 16
)
 
Katsuya Shigehara (Studio Gamei)  (ep 5) 
Kazuhiko Ishii (ep 40) 
Kazuya Tsukamoto (Studio Gamei)  (eps 3, 5) 
Kōta Itō  (eps 1, 3, 9) 
Kota Takeuchi (Dream Force)  (eps 3, 5) 
Kwan Choi Se (JM Animation; eps 26, 38, 47) 
Lee Ae Kyung (JM Animation; ep 26) 
Lee Ji-Eun (JM Animation)  (9 episodes
eps 8, 10, 14, 26, 34, 37-38, 42, 47
)
 
Maki Ando  (ep 3) 
Masaharu Morinaka (Dream Force)  (ep 3) 
Masami Yoshioka  (ep 9) 
Mee Sun Nam (JM Animation; ep 31) 
Mee Young Hwang (JM Animation; eps 31, 34, 37) 
Mee Young Jeong (JM Animation; ep 31) 
Mi Gyeong Lee (JM Animation; ep 38) 
Mi Young Lee (AIM Entertainment; eps 15, 20, 50) 
Miki Takihara  (eps 1, 3, 5) 
Miki Yoshikawa  (ep 3) 
Min Ki Han (JM Animation; eps 34, 37-38) 
Mutsumi Nakata  (eps 1, 3) 
Myoung Sim Kim (JM Animation; 12 episodes
eps 23-24, 28, 31-32, 34, 37-38, 42-43, 45, 47
)
 
Nak Jin Choi (JM Animation)  (6 episodes
eps 4, 24, 38, 42, 47, 50
)
 
Nobuhiro Kashiwaki  (ep 2) 
Sachiyo Matsubayashi (eps 16, 27) 
Sae Boo Lee (JM Animation)  (eps 4, 7) 
Sawako Shigematsu  (5 episodes
eps 2, 6, 11, 16, 27
)
 
Seung Joo Yu (JM Animation)  (17 episodes
eps 7-8, 10, 12, 14, 18-19, 21, 23-24, 26, 28, 31-32, 34, 36-37
)
 
Seung Ki Huh (JM Animation; ep 42) 
Shinya Kudo  (eps 1, 3) 
Shōta Fuse (ep 40) 
Sonomi Sugimura  (eps 1, 3) 
Tae Hyun Han (JM Animation; eps 31, 34, 37) 
Tae Sung Won (JM Animation; ep 47) 
Takaya Sunagawa  (ep 5) 
Takeshi Nishino (DEF.C)  (ep 5) 
Tea Jin Kim (JM Animation)  (5 episodes
eps 4, 7, 42, 47, 50
)
 
Tomohiro Noda  (eps 1, 3, 5) 
Tomoko Shimizu (Dream Force)  (eps 3, 5) 
Tue Hyung Oh (JM Animation; eps 24, 50) 
Yang Hyun Oh (JM Animation)  (4 episodes
eps 4, 7, 42, 47
)
 
Yong Sam Lee (AIM Entertainment; eps 15, 20, 50) 
Young-Rae Cho (JM Animation; ep 45) 
Yukiko Shimizu (Dream Force)  (ep 3) 
Yuko Okamoto  (ep 9) 
3D CG: Yasufumi Soejima (OP1-2) 
Animation Director Supervisor: Ki Tue Kim (eps 28, 31-32) 
Animation producer:
Kazuaki Shimamura (eps 12-50) 
Shinji Nakashima (Hal Film Maker)  (eps 1-11) 
Young Jin Kim (JM Animation) 
Art Assistant:
Taichi Maezuka (eps 33-50) 
Yoshiyuki Shikano 
Art Setting: Masaki Yoshizaki 
Assistant Art Director: Seo Gu Lee 
Assistant Character Design: Masahiro Aizawa 
Assistant Chief Animation Director: Masahiro Aizawa (eps 1-4) 
Assistant producer:
Gou Shukuri (King Records) 
Takahiro Suzuki (TV Tokyo Medianet) 
Waka Matsumura (Satelight) 
Background Art:
Akiyo Kudō (Mukuo Studio)  (eps 1-2) 
Chan Hee Kim (JM Animation)  (ep 3) 
Eun Jung Choi (JM Animation)  (ep 3) 
Haruhito Katō (Studio Palette)  (eps 1-2) 
Hiroaki Kawabe (Studio Palette)  (eps 1-2) 
Katsunori Ishida (Mukuo Studio)  (eps 1-2) 
Kyung Na Lee (JM Animation)  (ep 3) 
Masuo Nakayama (Studio Palette)  (eps 1-2) 
Mi-Kyung Kim (JM Animation)  (ep 3) 
Natsumi Niima (Mukuo Studio)  (eps 1-2) 
Sang Eun Park (JM Animation)  (ep 3) 
Takahito Nakane (Mukuo Studio)  (eps 1-2) 
CGI Design:
Maki Ueda (ep 34) 
Yasufumi Soejima 
Color design: Masato Takagi 
Color Key:
Kenji Chiba  (9 episodes
eps 13, 17, 22, 25, 30, 35, 39, 44, 49
)
 
Kim Keum Ju (JM Animation)  (25 episodes
eps 4, 7-8, 10, 12, 14, 18-19, 21, 23-24, 26, 28-29, 31-32, 34, 36-38, 42-43, 45, 47-48
)
 
Masato Takagi (5 episodes
eps 1-2, 6, 40, 46
)
 
Taro Kitagawa  (6 episodes
eps 3, 5, 9, 11, 27, 33
)
 
Tomoko Imase (ep 16) 
Yukiko Nagahama (4 episodes
eps 15, 20, 41, 50
)
 
Yuko Kanemaru  (ep 6) 
Finish Animation:
Ai Kobayashi (D-COLORS)  (ep 3) 
Akane Yamazaki (D-COLORS)  (ep 3) 
Asami Yamashita (TYO Animations)  (eps 1, 3) 
Chiharu Hashimoto (D-COLORS)  (ep 3) 
Erika Sada (TYO Animations)  (eps 1, 3) 
Maki Kanemori (D-COLORS)  (ep 3) 
Masako Ogasawara (D-COLORS)  (ep 3) 
Mayumi Oikawa (D-COLORS)  (ep 3) 
Minori Nishida (D-COLORS)  (ep 3) 
Miyuki Watanabe (TYO Animations)  (eps 1, 3) 
Satsuki Kamoi (D-COLORS)  (ep 3) 
Yurie Ishii (TYO Animations)  (eps 1, 3) 
Finish Check:
Eun Jung Lee (JM Animation)  (9 episodes
eps 7-8, 10, 12, 14, 18-19, 21, 23
)
 
Han Kyun Jung (JM Animation)  (24 episodes
eps 4, 7-8, 10, 12, 14, 18-19, 21, 23-24, 26, 29, 31-32, 34, 36-38, 42-43, 45, 47-48
)
 
Joo Ri Lee (ep 43) 
Kenji Chiba (9 episodes
eps 13, 17, 22, 25, 30, 35, 39, 44, 49
)
 
Kim Keum Ju (7 episodes
eps 4, 7-8, 10, 12, 14, 29
)
 
Kwak Mi Duk (8 episodes
eps 26, 29, 32, 36, 38, 42, 45, 47
)
 
Masato Takagi  (7 episodes
eps 1-3, 5, 9, 40, 46
)
 
Myungjoo Seo (6 episodes
eps 28, 32, 36, 43, 45, 48
)
 
Sakiko Teguramori  (7 episodes
eps 1-3, 5-6, 9, 11
)
 
Sunmi Kim (6 episodes
eps 28, 32, 36, 43, 45, 48
)
 
Takayo Hasegawa  (ep 11) 
Taro Kitagawa  (8 episodes
eps 1-3, 5-6, 9, 27, 33
)
 
Tomoko Imase  (eps 11, 16) 
Youn Hye Go (5 episodes
eps 24, 28, 31, 34, 37
)
 
Young Sun Jung (JM Animation)  (6 episodes
eps 10, 14, 19, 23-24, 26
)
 
Yukiko Nagahama (4 episodes
eps 15, 20, 41, 50
)
 
Graphics: Seiko Sayama (OP2) 
In-Between Animation:
Aika Satō  (ep 2) 
Ayano Suzuki  (eps 1, 3) 
Chie Tanaka  (eps 1, 3) 
Hisae Ono  (eps 1, 3) 
Kanako Sekii  (eps 1, 3) 
Kazumi Inomoto  (eps 1, 3) 
Kōta Itō  (eps 1, 3) 
Kunoko Akiyama  (eps 1, 3) 
Misa Watanabe  (eps 1, 3) 
Mutsumi Nakata  (eps 1, 3) 
Nobuo Takahashi  (eps 1, 3) 
Shōta Fuse  (ep 2) 
Sonomi Sugimura  (eps 1, 3) 
Tomohiro Noda  (eps 1, 3) 
Tomomi Umino  (ep 2) 
Yoshiyuki Ōkubo  (eps 1, 3) 
In-Between Check:
Boo Sun Lee (JM Animation; ep 43) 
Heecheol Han (JM Animation; eps 10, 14, 19) 
Hyeng Jun Hee (ep 13)  (7 episodes
eps 17, 22, 25, 30, 39, 44, 49
)
 
Hyo Eun Kim (JM Animation; 4 episodes
eps 28-29, 32, 36
)
 
Hyun Joo Cho (JM Animation)  (9 episodes
eps 4, 7-8, 10, 12, 14, 18-19, 21
)
 
Jin Gi Kim (ep 13)  (JM Animation; 16 episodes
eps 17, 23-24, 26, 28, 31-32, 34, 36-38, 42-43, 45, 47-48
)
 
Jin Joo Kim (JM Animation)  (9 episodes
eps 4, 7-8, 10, 12, 14, 18-19, 21
)
 
Joo Ri Lee (JM Animation)  (24 episodes
eps 4, 7-8, 10, 12, 14, 18-19, 21, 23-24, 26, 28, 31-32, 34, 36-38, 42-43, 45, 47-48
)
 
Jung Park In (JM Animation; 4 episodes
eps 24, 31, 34, 37
)
 
Kwan Choi Se (JM Animation; 8 episodes
eps 26, 29, 32, 36, 38, 42, 45, 47
)
 
Lee Ae Kyung (JM Animation; eps 23, 26) 
Sachiyo Matsubayashi  (eps 2, 6, 11) 
Shōta Fuse (5 episodes
eps 16, 27, 33, 40, 46
)
 
Tae Sung Ki (4 episodes
eps 22, 25, 30, 35
)
 
Tatsuji Narita  (eps 1, 3, 5, 9) 
Tsukasa Sakurai (eps 15, 20, 50) 
Won Un Sook (ep 41) 
Key Animation:
Akihiro Taniguchi (OP1-2) 
Aoi Yamago (ep 1) 
Asami Watanabe (Bee Train; ep 3) 
Ayako Ito (eps 15, 20) 
Ayu Imoto (Studio Mu; ep 9)  (ep 5) 
Ayumi Tsukamoto (eps 40, 46) 
Bok Jin Kim (JM Animation; ep 7)  (Eagle Entertainment; ep 22) 
Bomin Kim (ep 3) 
Bong Duk Kim (JM Animation; ep 45) 
Boo Hee Lee (JM Animation; ep 43) 
Byung Gon Jun (JM Animation; ep 47) 
Chae Deok Lim (JM Animation; eps 18, 28, 43) 
Chae Gil Lim (JM Animation; ep 7) 
Chan Oui Kim (MarBean Animation; ep 13) 
Chang Gui Kim (MarBean Animation; 5 episodes
eps 30, 35, 39, 44, 49
)
 
Chang Hwan Park (JM Animation; 10 episodes
eps 23, 26, 31, 34, 37, 42-43, 45, 47-48
)
 
Chie Tanaka (eps 5-6, 9)  (ED2-3) 
Choi Soon Youl (JM Animation; ep 24) 
Da In Kim (JM Animation; eps 34, 37) 
Dae Hoon Kim (JM Animation; ep 48) 
Daisuke Endo (Bee Train; ep 3) 
Daisuke Kamei (ep 2)  (eps 33, 40, 46) 
Daisuke Yamauchi (eps 1, 9)  (eps 20, 50) 
Dong Gyun Ryu (JM Animation; ep 24) 
Doo Hyung Oh (JM Animation; 7 episodes
eps 31, 34, 37-38, 42, 45, 47
)
 
E Ri Park (JM Animation; ep 24) 
Emi Honda (eps 2, 5, 9, 11)  (OP1-2, ED2-3; eps 15, 20, 50) 
Eri Ikeda (eps 15, 20) 
Eun Soo Oh (JM Animation; 4 episodes
eps 32, 38, 42, 47
)
 
Fumiaki Kato (Nakamura Production; ep 16) 
Fumiko Yoshida (OP1-2) 
Fumio Matsumoto (OP1-2) 
Gi Dong Huh (JM Animation; ep 36) 
Gil-Young Son (JM Animation; ep 28) 
Gyu Tak Heo (MarBean Animation; eps 22, 26) 
Haek Young Ahn (Eagle Entertainment; ep 13)  (8 episodes
eps 17, 22, 25, 30, 35, 39, 44, 49
)
 
Hee Jae Kwon (Eagle Entertainment; eps 39, 44) 
Hee Won Choi (JM Animation; ep 21) 
Hee-Kyung Kim (JM Animation; ep 21) 
Heong Suk Ju (JM Animation; eps 45, 47) 
Hideki Ito (ep 1) 
Hidenori Miyahara (eps 2, 6, 11) 
Hideo Nakamura (eps 40, 46) 
Hikaru Naraoka (ep 1) 
Hiroaki Ikeda (Studio Wanpack; eps 1, 9) 
Hiroaki Motoigi (eps 2, 11) 
Hirofumi Yamashita (ep 50) 
Hiroharu Nagasaka (ep 50) 
Hiromi Yoshida (ep 2) 
Hiroo Shigeta (ep 2) 
Hiroshi Hara (ep 50) 
Hiroshi Iino (Yuei; ep 20) 
Hiroyoshi Iida (ep 3) 
Hiroyuki Oshima (ep 5)  (ep 50) 
Hitoshi Ueda (Kiruminfoze) 
Ho Eun Kim (JM Animation; ep 10)  (12 episodes
eps 14, 19, 23, 26, 31, 34, 37, 42-43, 45, 47-48
)
 
Hung Su Joo (JM Animation; ep 36) 
Hyeon Ah Oh (JM Animation; ep 4)  (ep 36) 
Hyon Ok Kim (Eagle Entertainment; 7 episodes
eps 17, 22, 25, 30, 35, 39, 44
)
 
Hyun Oh Yong (JM Animation; ep 29) 
Hyung Jun Heo (MarBean Animation; eps 25, 30) 
Ikuma Fujibe (eps 2, 6, 11)  (4 episodes
eps 16, 33, 40, 46
)
 
Ikuo Yoshida (ep 6) 
Jae Han Lee (Eagle Entertainment; eps 17, 22)  (JM Animation; 4 episodes
eps 19, 23, 31, 42
)
 
Jae Hyung Kim (JM Animation; eps 4, 7, 12)  (7 episodes
eps 18, 21, 24, 28, 32, 36, 43
)
 
Jae Seok Park (JM Animation; ep 7)  (ep 24) 
Jae Wook Lee (JM Animation; eps 36, 42) 
Jeong Gyu Tak (MarBean Animation; 7 episodes
eps 22, 25, 30, 35, 39, 44, 49
)
 
Jeong Hee Park (Eagle Entertainment; ep 49) 
Jin Gwang Kim (JM Animation; eps 7-8, 10, 12)  (13 episodes
eps 14, 18-19, 21, 23, 26, 28, 32, 34, 37, 45, 47-48
)
 
Jin Ho Choi (JM Animation; eps 18, 24) 
Jin Uk Lim (JM Animation; eps 24, 31) 
Jong Hoon Moon (MarBean Animation; ep 49) 
Jung Duk Lim (JM Animation; ep 18) 
Jung Eun Yeom (JM Animation; eps 7-8, 12)  (9 episodes
eps 18, 21, 24, 28, 38, 43, 45, 47-48
)
 
Jung Ha Seo (JM Animation; eps 24, 31) 
Jung Han Suk (JM Animation; ep 24) 
Jung Hun Ko (MarBean Animation; ep 13)  (ep 17) 
Jung I Han (JM Animation; 6 episodes
eps 32, 36, 38, 42, 45, 47
)
 
Jung Mi An (JM Animation; 6 episodes
eps 32, 36, 38, 42, 45, 47
)
 
Jung Woo Kim (JM Animation; eps 21, 28, 43) 
Junichi Hashimoto  (ep 9) 
Junko Matsushita (eps 33, 40, 46) 
Kahoru Hirata (ep 1) 
Kang Won Kim (Eagle Entertainment; ep 13)  (ep 49) 
Kaoru Hokiyama (eps 33, 40, 46) 
Katsuhiro Kumagai (OP1-2, ED2-3; eps 20, 50) 
Kazuhiko Ishii (eps 33, 46) 
Kazuhiro Fukuchi (ep 13)  (ep 17) 
Kazuhiro Taga (Yuei; ep 20) 
Kazuo Tashiro (ep 5) 
Keiko Ichihara (Studio Mu; ep 9)  (ep 5) 
Keiko Kitayama (ep 40) 
Kentarō Sugimoto (ep 15) 
Ki Tue Kim (JM Animation; ep 4) 
Kim Sang Yeop (Eagle Entertainment; ep 13) 
Kimiharu Obata (ep 40) 
Kiyoshi Nohji (eps 15, 20, 50) 
Kiyotaka Iida (ep 13) 
Kō Hosaka (eps 6, 11)  (Nakamura Production; ep 16) 
Koichi Hoshino (ep 1) 
Koji Asawa (eps 2, 6) 
Koji Yamashita (ep 20) 
Kōta Itō (eps 5, 9)  (OP1-2) 
Kouichi Hayamizu (ep 1) 
Kwan Choi Se (JM Animation; ep 38) 
Kwon Yong Sang (JM Animation; eps 28, 32) 
Lee Ji-Eun (JM Animation; eps 4, 7, 12)  (10 episodes
eps 18, 21, 24, 28, 32, 36, 38, 43, 45, 47
)
 
Mai Yamamoto (ep 20) 
Maki Sawai (eps 15, 20, 50) 
Manabu Oohashi (OP1-2) 
Mao Lamdo (OP) 
Mao Yamazaki (Bee Train; ep 3) 
Masako Yumoto (Bee Train; ep 3) 
Masami Yoshioka (eps 1, 3) 
Masashi Sato (eps 2, 6)  (eps 33, 40, 46) 
Masato Nishikawa (ep 5) 
Masatsugu Arakawa (eps 3, 9) 
Masaya Yasutome  (ep 9) 
Mee Young Jeong (JM Animation; eps 34, 37) 
Megumi Yamazaki (ep 3)  (eps 15, 20, 50) 
Mi Hui Jung (JM Animation; eps 7, 12)  (7 episodes
eps 18, 21, 24, 28, 36, 43, 47
)
 
Mi Young Jung (JM Animation; ep 24) 
Michinori Shika (ep 3)  (eps 15, 20, 50) 
Michio Hasegawa (eps 2, 6) 
Michio Satô (ep 3) 
Min Ki Han (JM Animation; eps 4, 7, 12)  (9 episodes
eps 18, 21, 24, 28, 32, 36, 38, 43, 48
)
 
Min Kyung Cho (JM Animation; ep 21) 
Mitsumasa Kimura (eps 15, 20) 
Mitsuru Nakata (eps 2, 6, 11)  (Nakamura Production; eps 16, 27) 
Miyuki Goto (ep 5) 
Miyuki Honda (Studio Wanpack; eps 1, 9) 
Momoko Higashiyoko (ep 5) 
Motohiro Taniguchi (ep 5) 
Motonori Nishibe (eps 2, 6, 11)  (5 episodes
eps 16, 27, 33, 40, 46
)
 
Mutsumi Nakata (eps 3, 5, 9)  (ED2-3) 
Mutsumi Sasaki (Bee Train; ep 3) 
Myoung Sim Kim (Eagle Entertainment/JM Animation; 6 episodes
eps 22, 25-26, 35, 39, 44
)
 
Myung-Hwan Park (Eagle Entertainment; ep 22) 
Nak Jin Choi (JM Animation; eps 7-8, 10, 12)  (18 episodes
eps 14, 18-19, 23, 26, 28-29, 31-32, 34, 36-38, 42-43, 45, 47-48
)
 
Naoki Murakami (eps 2, 6, 11)  (ep 16) 
Nobuhiro Kashiwaki (eps 16, 33) 
Nobuyoshi Yoshida (Nakamura Production; ep 27) 
Nori Ōta  (ep 9) 
Norifumi Shiro (ep 15) 
Noriko Ogura (ep 50) 
Noriko Ōnishi (eps 15, 20, 50) 
Noriko Tsutsumiya (Bee Train; ep 3) 
Park Kwang Mo (JM Animation/MarBean Animation; 5 episodes
eps 18, 21, 39, 44, 49
)
 
Pyoung Ho Kim (MarBean Animation; eps 17, 22) 
Rie Usui (ep 5) 
Rika Kanetaka (ep 11)  (eps 16, 27) 
Ryokichi Yoshizawa (Nakamura Production; ep 27) 
Ryoko Kawamura (ep 50) 
Ryou Kamei (ep 3) 
Sachiyo Matsubayashi (eps 33, 40, 46) 
Sae Boo Lee (JM Animation; eps 8, 10)  (11 episodes
eps 14, 19, 23, 26, 31, 34, 37, 42-43, 45, 48
)
 
Sang Kug Kim (Eagle Entertainment; ep 13)  (eps 17, 22, 49) 
Sang-Jin Park (JM Animation; ep 42) 
Sato Tominaga (Studio Mu; ep 9)  (ep 5) 
Satoshi Hata (ep 5) 
Sawako Shigematsu (eps 33, 40, 46) 
Se-Kwan Choi (JM Animation; eps 32, 45, 47) 
Seiko Sayama (OP1) 
Seong Gi Han (JM Animation; ep 42) 
Seong Hyun Jo (MarBean Animation; eps 17, 22, 25) 
Seung Ki Huh (JM Animation; eps 32, 36) 
Seung Taek Song (JM Animation; ep 21) 
Shigeru Kasahara (Nakamura Production; ep 27) 
Shiho Tamai (ep 15) 
Shin Hyung Sik (JM Animation; ep 48) 
Shin Hyung Woo (OP2, ED2-3; 4 episodes
eps 15, 20, 41, 50
)
 
Shinya Kudo (ep 3) 
Shoko Takimoto (ep 1) 
Shunichi Imoto (eps 2, 6, 11)  (Nakamura Production; ep 16) 
Shunta Sakamoto (eps 15, 20) 
Si-Eun Lee (ep 1) 
Song Jin Hee (JM Animation; eps 18, 21) 
Sonomi Sugimura (eps 3, 5, 9) 
Soon Ryel Choi (MarBean Animation; ep 35) 
Suk Jeong Han (JM Animation; eps 31, 34, 37) 
Sumie Aizawa (ED1, 3) 
Sung Gi Tae (Eagle Entertainment; ep 35) 
Sung Woo Cha (JM Animation; ep 21) 
Sunyong Yang (JM Animation; eps 18, 21) 
Tae Sung Won (JM Animation; eps 45, 47) 
Takaaki Sawada (Studio Wanpack; ep 9) 
Takaaki Tanabe (eps 6, 11)  (Nakamura Production; eps 16, 27) 
Takaaki Tsuda (ep 1) 
Takahiro Ninagawa (eps 2, 6)  (5 episodes
eps 16, 27, 33, 40, 46
)
 
Takahiro Sakai (ep 40) 
Takanori Suzuki (ep 16) 
Takashi Hasegawa (Azeta Pictures; ep 3) 
Takeshi Miyamoto (ep 5) 
Takumi Nishiwaki (eps 2, 6, 11)  (5 episodes
eps 16, 27, 33, 40, 46
)
 
Takushi Ueno (eps 1, 5)  (OP1-2, ED2-3) 
Tatsuo Honda (ep 13) 
Tatsuya Yoshihara (ep 3) 
Tea Hyoun Han (JM Animation; ep 24) 
Tea Jin Kim (JM Animation; eps 8, 10)  (12 episodes
eps 14, 19, 23, 26, 31, 34, 37, 42-43, 45, 47-48
)
 
Tomohiro Noda (ep 3)  (OP1-2) 
Tomokazu Shimabukuro (ep 11) 
Tomomi Kawamura (ED2-3; eps 15, 20, 50) 
Tōru Imanishi (ep 5) 
Toshihiko Araki (ep 1) 
Tue Hyung Oh (JM Animation; eps 8, 10, 12)  (10 episodes
eps 14, 18-19, 23, 26, 28-29, 32, 36, 48
)
 
Wataru Yamamoto (ep 20) 
Yae Ootsuka (Kiruminfoze; ep 34)  (OP2, ED2-3; 4 episodes
eps 15, 20, 41, 50
)
 
Yang Hyun Oh (JM Animation; eps 8, 10)  (14 episodes
eps 14, 19, 23, 26, 31-32, 34, 36-37, 42-43, 45, 47-48
)
 
Yasuko Satō (ep 3) 
Yasunori Ota (eps 1, 5) 
Yasushi Shingou (OP1-2) 
Yi Sung Kim (MarBean Animation; ep 13)  (7 episodes
eps 17, 22, 25, 30, 35, 39, 44
)
 
Yohko Ariizumi (eps 33, 40, 46) 
Yoko Suzuki (OP1-2) 
Yoshiki Mizuno (ep 13)  (eps 17, 22) 
Yoshinobu Aohachi (Yuei; ep 20) 
Yoshito Narimatsu (eps 15, 50) 
You Jin Han (JM Animation; ep 21) 
Young Chae Kim (JM Animation; ep 12)  (ep 18) 
Young Chan Kim (JM Animation; ep 19) 
Young Hoon Han (Eagle Entertainment/JM Animation; 6 episodes
eps 22, 25, 30, 34-35, 37
)
 
Young Nam Go (JM Animation; eps 18, 28) 
Youngil Park (JM Animation; ep 12)  (ep 18) 
Yu Mi Kim (Eagle Entertainment; 7 episodes
eps 17, 25, 30, 35, 39, 44, 49
)
 
Yui Murakami (eps 15, 20, 50) 
Yūichi Miyake (ep 11) 
Yūichi Yoshida (ep 2)  (4 episodes
eps 27, 33, 40, 46
)
 
Yuko Okamoto (eps 1, 3, 9) 
Yūma Yokomatsu (ep 40) 
Yumie Wada (eps 2, 6, 11)  (Nakamura Production; eps 16, 27) 
Yūsuke Nakamura (ep 1) 
Yuuki Yamashita (ep 6)  (Nakamura Production; ep 27) 
Yuuko Kamiyama (eps 15, 20, 50) 
Monitor Design: Natsuko Sato (Graphinica) 
Photography:
Ai Sakamoto (Buyu)  (eps 1-3) 
Ayako Kami (Buyu)  (eps 1-3) 
Kenichi Nagao (Buyu)  (eps 1-3) 
Seiron Yasui (Buyu)  (eps 1-3) 
Takashi Horiuchi (ED1) 
Tetsuya Saai (Buyu)  (eps 1-3) 
Tomonori Mori (Buyu)  (eps 1-3) 
Yukari Yamaguchi (Buyu)  (eps 1-3) 
Yukinao Iida (Buyu)  (eps 1-3) 
Yusuke Sasano (Buyu)  (OP1; eps 1-3) 
Yuusuke Yamamoto (Buju; eps 1-3) 
Planning:
Keiichi Shiraishi  (Aoni Entertainment) 
Mee Joung (JM Animation) 
Michiaki Sato (Satelight) 
Naoki Nakamura (TV Tokyo Medianet) 
Takehiko Aoki (SOTSU) 
Planning Assistant:
Akiko Kunita (SOTSU) 
Shinsaku Hatta (TV Tokyo Medianet) 
Planning Producer:
Byul Nam Lee (JM Animation) 
Norikatsu Umeda  (Aoni Entertainment) 
Rie Torii (King Records) 
Production Advancement:
Bo Eun Park (4 episodes
eps 23, 26, 42-43
)
 
Chihiro Tsuchii (ep 33) 
Eun Ji Seong (6 episodes
eps 26, 29, 32, 36, 42, 47
)
 
Gun Dong Park (ep 31) 
Hak Ki Kim (eps 31, 34, 37) 
Hideaki Tanemura (eps 2, 6, 11)  (eps 16, 27) 
Hitomi Ezoe (8 episodes
eps 15, 20, 26, 29, 34, 38, 43, 50
)
 
Hwang Ryong Kim (ep 47) 
Jung-Hee Kim (5 episodes
eps 4, 7-8, 10, 12
)
  (8 episodes
eps 14, 18-19, 21, 24, 28, 38, 48
)
 
Ken'ichi Takano (ep 12)  (10 episodes
eps 14, 18-19, 23, 28, 31, 36, 42, 45, 48
)
 
Kenji Nishimura (ep 5) 
Kōichi Yamaji (ep 13)  (8 episodes
eps 17, 22, 25, 30, 35, 39, 44, 49
)
 
Kouji Nakano (eps 2, 6) 
Phil Yang Dae (eps 24, 28, 38) 
Satoshi Kaizawa (eps 24, 32, 47) 
Shu Edogawa (ep 41) 
Sun Ik Jang (eps 42, 45) 
Young In Jo (ep 10)  (11 episodes
eps 14, 18-19, 23, 26, 29, 32, 34, 36-37, 45
)
 
Young Nam Park (eps 7-8, 10, 12)  (4 episodes
eps 14, 18, 21, 24
)
 
Yūki Takada (4 episodes
eps 27, 33, 40, 46
)
 
Yukio Kado (eps 1, 9) 
Yusuke Suzuki (ep 3) 
Production Assistant: Satoshi Kaizawa (ep 41) 
Production Desk:
Hee Ran Ahn (24 episodes
eps 7-8, 10, 12, 14, 18-19, 21, 23-24, 26, 28-29, 31-32, 34, 36-38, 42-43, 45, 47-48
)
 
Tsutomu Inamura (37 episodes
eps 12, 14-41, 43-50
)
 
Program Manager:
Aya Yoshino (TV Tokyo) 
Makoto Tsuchigata (TV Tokyo) 
Program Publicity: Yosuke Aoki (TV Tokyo) 
Publicity: Akiko Yada (King Records) 
Setting Production:
Hidesu Eto (eps 12-50) 
Yūji Kondō (eps 1-11) 
Yuuji Kondou 
Sound Effects: Yasuyuki Konno 
Special Effects:
Yoko Suzuki (Studio Elle; ep 15) 
Yong Ho Kim (JM Animation)  (24 episodes
eps 4, 7-8, 10, 12, 14, 18, 21, 23-24, 26, 28-29, 31-32, 34, 36-38, 42-43, 45, 47-48
)
 
Theme Song Arrangement:
Rawi Gunsanawrak (OP, ED1) 
SIN (ED2) 
Theme Song Composition:
Dicharul Bentong (OP, ED1) 
SIN (ED2) 
Theme Song Lyrics:
Geyshirinak Nittayasut (OP, ED1) 
SIN (ED2) 
Theme Song Performance: Neko Jump 
Aoi Yūki as Riko Mikogami 
Chika Anzai as Nagisa Mikogami 
Mutsumi Tamura as Ken Inomata 
Satomi Satou as Rimu Mikogami 

Akemi Kanda as Fūko Tadano 
Akeno Watanabe as Keiko Ushijima 
Aya Hisakawa as Miyuki Nanase 
Bin Shimada as Yūki Mikogami 
Chigusa Ikeda as Colombo 
Fuko Saito as Girl #1 
Hideyuki Tanaka as Tamotsu Mikogami 
Hikaru Midorikawa as Shirō Hatori 
Hiromu Miyazaki as Takao Yamada 
Kanako Miyamoto as Kasumi Miyabe 
Kenji Nojima as Pulse Ryūdō 
Kenji Nomura as Tatsurō Komusubi 
Kumiko Ikebe as Tamao Kijima 
Masaya Takatsuka as Kaijin 
Michiko Neya as Haruka Mikogami 
Misa Watanabe as Misa Hatori 
Naoki Tatsuta as Masataka Ōzeki 
Ryotaro Okiayu as Kyōsuke Futatsugi 
Ryou Agawa as Girl #2 
Ryou Hirohashi as Rumiko Iwashita 
Ryûzaburô Ôtomo as Rufus Schönberg  
Sakura Tange as Kanon Hatori 
Takahiro Fujimoto as Yoshio Abe 
Tetsu Inada as Teizou Inomata 
Yûsuke Numata as Hirō Kijima 

Eiji Maruyama as Old man 
Haruka Inahara as Female college student(eps 30, 45) 
Hiroyuki Endou as Popota Kabaya 
Jun'ichi Miyake as Rinji Kirino 
Kenji Akabane as Xiexie Handa 
Makoto Naruse as Rakutaro Arai 
Naomi Shindoh as Akito Kyuuketsu 
Nobunaga Shimazaki as Hayate Chii 
Noriko Uemura as Ayame 
Reiko Suzuki as Sayuri Fujita 
Ryōko Takahashi as Female college student(eps 30, 45) 
Shusaku Shirakawa as Shishinoshin Shishiyama 
Shuusaku Shirokawa as Shishinoshin Shishiyama 
Tomohisa Hashizume as Sanders Daizou 
Japanese companies
2nd Key Animation:
AIM Entertainment (eps 15, 20, 50) 
Big Bang (ep 46) 
Big Owl (ep 46) 
Def.c  (eps 1, 3, 5, 9) 
DEXS (ep 40) 
Dream Force  (eps 3, 5, 9) 
drop (ep 50) 
Eagle Entertainment (eps 43, 48) 
Enzo Animation (ep 50) 
Front Line (eps 20, 27) 
J-Cube Animation (ep 48) 
JM Animation (eps 4, 7)  (23 episodes
eps 8-14 even, 18-19, 21, 23-24, 26, 28, 31-32, 34, 36-38, 42-43, 45, 47-48, 50
)
 
MSJ (ep 50) 
Seihin Animation (ep 50) 
Silver Wave (ep 27) 
Soratia (ep 50) 
Studio Gamei  (eps 3, 5) 
Studio Mark (ep 46) 
Sunshine Corporation (ep 50) 
WONWOO animation (ep 20) 
Animation Production:
Hal Film Maker  (eps 1-11) 
JM Animation 
Satelight  (eps 12-50) 
Animation Production Supervision: Satelight (eps 1-11) 
Backgrounds:
JM Animation  (ep 3) 
Mukuo Studio  (eps 1-2) 
Studio Palette  (eps 1-2) 
Broadcaster:
TV Aichi 
TV Osaka 
TV Tokyo 
Finish Animation:
Buyu  (eps 1-2) 
D-COLORS  (ep 3) 
Phoenix Animation  (eps 1, 3) 
Silver Wave  (ep 2) 
Studio Izena  (eps 1, 3) 
Triple A  (eps 1, 3) 
TYO Animations  (eps 1, 3) 
In-Between Animation:
Phoenix Animation  (eps 1, 3) 
Silver Wave  (ep 2) 
Studio Izena  (eps 1, 3) 
Triple A  (eps 1, 3) 
Key Animation:
AIM Entertainment (ep 50) 
Arrogant Fish  (ep 5) 
AZETA PICTURES  (ep 3) 
Bee Train  (ep 3) 
Big Bang (ep 33) 
DEXS (ep 33) 
Eagle Entertainment (ep 13)  (8 episodes
eps 17, 22, 25, 30, 35, 39, 44, 49
)
 
JM Animation (eps 4, 7)  (23 episodes
eps 8-14 even, 18-19, 21, 23-24, 26, 28-29, 31-32, 34, 36-38, 42-43, 45, 47-48
)
 
Marbean Animation (ep 13)  (8 episodes
eps 17, 22, 25, 30, 35, 39, 44, 49
)
 
Nakamura Production (eps 16, 27) 
NARA Animation Studio (6 episodes
eps 25, 30, 35, 39, 44, 49
)
 
Studio Mu  (eps 5, 9) 
Studio Wanpack (ep 9) 
White Line (eps 16, 27) 
Yūei (eps 15, 20) 
Music Production: Starchild Records 
Music Production Cooperation: TV Tokyo Music 
Original Creator:
Hal Film Maker 
JM Animation 
Satelight 
Photography:
Buyu  (eps 1-3) 
Photography Assistance:
Scan-ya  (eps 1, 3) 
TYO Animations  (eps 1, 3) 
Production Assistance:
Buyu (eps 2, 6, 11)  (5 episodes
eps 16, 27, 33, 40, 46
)
 
Studio Gazelle (ep 13)  (8 episodes
eps 17, 22, 25, 30, 35, 39, 44, 49
)
 
Sound Production: Aoni Production 
special effects: Studio Elle (ep 15) 
Korean staff
Korean cast
(none)
Doh-hyeong Nam as Hiro Kijima 

Doh-hyeong Nam as Hayate Chii 
Korean companies
(none)
Arabic staff
Arabic companies
(none)
Broadcaster:
Qatar 
Spacetoon 
Arabic cast
(none)
Polish staff
Polish cast
(none)
Andrijana Tasić as Riko Mikogami(Serbian dub) 
Jelena Stojiljković as Rimu Mikogami(Serbian dub) 
Mariana Aranđelović as Nagisa Mikogami(Serbian dub) 
Vladimir Tešović as Ken Inomata(Serbian dub) 

Aleksandra Tomić as
Haruka Mikogami(Serbian dub) 
Kanon Hatori(Serbian dub) 
Andrijana Tasić as Fuko Tadono(Serbian dub) 
Danijel Sič as Tamotsu Mikogami(Serbian dub) 
Dušica Novaković as Misa Hatori(Serbian dub) 
Jelena Stojiljković as Kasumi Miyabe(Serbian dub) 
Mariana Aranđelović as Miyuki Nanas(Serbian dub) 
Milan Tubić as Pulse Ryudou(Serbian dub) 
Peđa Damnjanović as
Hayate Chii(Serbian dub) 
Tamao Kijima(Serbian dub) 

Danijel Sič as
Sanders Daizou(Serbian dub) 
Shishinoshin Shishiyama(Serbian dub) 
Milan Tubić as Rinji Kirino(Serbian dub) 
Peđa Damnjanović as Xiexie Handa(Serbian dub) 
Vladimir Tešović as Rakutaro Arai(Serbian dub) 
Polish companies
ADR Production: Studio Loudworks (Serbian dub) 
This encyclopedia is collaboratively edited by the users of this site
DISCLAIMER add information report an error lookup sources

# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Anime anthology