×
  • remind me tomorrow
  • remind me next week
  • never remind me
Subscribe to the ANN Newsletter • Wake up every Sunday to a curated list of ANN's most interesting posts of the week. read more

Getsumen to Heiki Mina (TV)

Have you seen this? want to / seen some / seen all

© RABBIT FORCE


Alternative title:
Lunar Rabbit Weapon Mina
Mina
月面兎兵器ミーナ (Japanese)
月面兔兵器米娜 (Chinese (Taiwan))
Objectionable content: Significant
Plot Summary: After establishing contact with extraterrestrial civilizations, it was found that humans were the only race to develop various sports. The number of alien sports fans grew dramatically, and the most fanatic of them regularly harass stadiums for taking part in a game, or demanding a good show, etc. Finally a treaty was settled, ruling all interferences towards other planets' cultures illegal. Rabbit Force, a group of rabbit-themed henshin girls, became responsible for enforcing the treaty and capturing any offenders.
User Ratings: 101 ratings have been given [details]
 Masterpiece: 2 votes (sub:2)
 Excellent: 7 votes (sub:7)
 Very good: 14 votes (sub:13, others:1
1 Spanish subtitled
)
 Good: 27 votes (sub:24, raw:2, ?:1)
 Decent: 19 votes (sub:15, dub:1, raw:1, others:2
1 Spanish subtitled
1 Italian subtitled
)
 So-so: 11 votes (sub:11)
 Not really good: 8 votes (sub:6, ?:1, others:1
1 Spanish subtitled
)
 Weak: 8 votes (sub:7, raw:1)
 Bad: 4 votes (sub:4)
 Awful: 1 vote (sub:1)
 Worst ever: -
Seen in part or in whole by 259 users, rank: #3290 (of 9511)
Median rating: Decent
Arithmetic mean: 6.119 (Decent), std. dev.: 1.9411, rank: #6856 (of 9639)
Weighted mean: 6.031 (Decent), rank: #7045 (of 9639) (seen all: 6.51 / seen some: 6.43 / won't finish: 4.14)
Bayesian estimate: 6.208 (Decent+), rank: #5975 (of 7236)
Running time: 25 minutes per episode
Number of episodes: 11
Episode titles: We have 13
Vintage: 2007-01-13
Release dates: We have 1
Opening Theme:
"Lights, Camera. Action!" by HALCALI
Ending Theme:
"Beautiful Story" by Marina Inoue
Official website:
Trivia: We have 2
Other article: Show:
You can contribute information to this page, but first you must login or register

Japanese staff
Japanese cast
Series Composition: Junki Takegami
Script:
Junki Takegami (EX1; 6 episodes
eps 1-2, 6-8, 11
)

Koji Ueda (EX1; ep 3)
Shinichi Inotsume (EX2; eps 4-5, 9-10)
Storyboard:
Katsuyuki Kodera (eps 2, 5, 8)
Kazuhide Tomonaga (EX1; ep 6)
Keiichiro Kawaguchi (OP; 6 episodes
eps 1, 3, 7, 9-11
)

Kenji Seto (EX2)
Okama (ED)
Ryugu Akebono (ep 4)
Episode Director:
Erkin Kawabata (ep 11)
Hiroshi Ikehata (EX1)
Jiro Fujimoto (eps 1, 7)
Kazuhide Tomonaga (ep 6)
Keiichiro Kawaguchi (ED; OP)
Kenji Seto (EX2; eps 3, 9)
Minoru Yamaoka (ep 5)
Ryugu Akebono (ep 4)
Takashi Yamana (eps 2, 8)
Yoshimichi Hirai (ep 10)
Original creator: Kazuya Tsurumaki (Series Draft)
Original Character Design: Okama
Character Design: Takashi Kumazen
Art Director: Yutaka Mukumoto
Animation Director:
Hironori Hisashima (ep 1)
Masato Kato (ep 3)
Miho Aoki (eps 2, 8)
Noriko Takahashi (eps 5, 7)
Taichi Furumata (EX1; ep 6)
Takashi Kumazen (OP; ep 11)
Yuki Chika (eps 4, 10)
Yukiko Akiyama (EX2; ep 9)
3D Director: Hirotsugu Shimoyama
Sound Director: Satoshi Motoyama
Director of Photography: Kōjirō Hayashi
Producer:
Atsuya Takase (Fuji TV)
Jun Katou (GONZO)
Kazuyoshi Fukuba (Pony Canyon)
Kōji Yamamoto (Fuji TV)
Yukihiro Ito (Fuji TV)

2D Picture Effects: Tomoko Yamamoto (EX1)
3D Animation:
Kanae Murayama (SARUCHIN COMPANY; ep 6)
Keiichiro Yagino (ep 4)
Kōsei Suzuki (IKIF+; EX1-2; ep 9)
Masahiko Hirano (IKIF+; EX1-2; ep 9)
Miho Itō (SARUCHIN COMPANY; ep 6)
Miki Yoshida (SARUCHIN COMPANY; ep 6)
Ryoko Morinaka (EX2; eps 1-5, 7, 11)
Shinsaku Hidaka (ED; OP)
Takashi Suzuki (SARUCHIN COMPANY; ep 6)
Yasuo Ōno (eps 2-3)
Yoji Nagasawa (EX1-2; 9 episodes
eps 1-5, 7-8, 10-11
)

Yuta Seo (IKIF+; EX1-2; ep 9)
Yutaka Hamanaka (IKIF+; EX1-2; ep 9)
Action Animation Director: Hisao Muramatsu (ep 10)
Animation producer: Takahiko Sakagami
Assistant Animation Director: Jung Chul Kim (ep 10)
Assistant Art Director: Akie Chiba (EX1-2; eps 7-11)
Assistant producer:
Takahiro Suzuki (GONZO)
Yoshinori Takeeda (Fuji TV)
Background Art:
Daimon Yamazaki (Studio Tulip; EX1-2; eps 1-5, 7-11)
Fumie Nuibe (ep 6)
Hiroshi Nitta (ep 6)
Manabu Katō (Studio Tulip; EX1-2; eps 1-5, 7-11)
Satoshi Tokizawa (ep 6)
Shō Kobayashi (Studio Tulip; EX1-2; eps 1-5, 7-11)
Tsutomu Ikeda (Studio Tulip; EX1-2; eps 1-5, 7-11)
Yasuhiro Yamako (ep 6)
Yoshihiro Hiramure (Studio Tulip; EX1-2; eps 1-5, 7-11)
Yukiko Nakahara (ep 6)
Casting Management: Wataru Matsuoka
Color Check:
Chiho Nakamura (ep 2)
Eri Suzuki (ep 4)
Koichi Furukawa (EX2; eps 3, 7, 10)
Koji Hamaoka (eps 1, 8, 11)
Masumi Ootsuka (EX1)
Takao Kanakubo (eps 5, 9)
Tomoko Isobe (ep 6)
Tomoko Yamamoto (ep 6)
Color design: Hiroko Umezaki
Color setting:
Chiho Nakamura (ep 2)
Eri Suzuki (ep 4)
Koichi Furukawa (EX2; eps 3, 7, 10)
Koji Hamaoka (eps 1, 8, 11)
Masumi Ootsuka (EX1)
Takao Kanakubo (eps 5, 9)
Tomoko Isobe (ep 6)
Tomoko Yamamoto (ep 6)
Copyright Production: Jun Harada
Design:
Eri Nakao (recipe; ep 2)
Jun Oosuka (Yoshimi blog text; ep 11)
Kazuko Kojima (letter; ep 5)
Mamiko Noto (Kabaddi announcement text; EX2)
Marina Mama (retirement application; ep 10)
Digital Paint:
Eri Suzuki (ep 4)
Geun Jin An (ep 5)
Hiroko Umezaki (ep 10)
Koichi Furukawa (ep 2)
Koji Hamaoka (ep 11)
Makoto Iguchi (ep 5)
Masumi Ootsuka (ep 6)
Miho Fujimori (EX1; ep 6)
Satoshi Inoue (ep 5)
Sayuri Nagashima (EX1; ep 6)
Shinobu Arai (EX1)
Takao Kanakubo (EX2; eps 1, 10-11)
Tomoko Isobe (EX1)
Tomoyo Kobayashi (EX1; ep 6)
Editing: Seiji Hirose
Editing Assistant: Taishi Tsuji (eps 1-11)
Effects Animation Director: Hisao Muramatsu (eps 1, 10)
Illustration: Okama (ED)
In-Between Animation:
Akiko Satō (SynergySP; ep 6)
Akira Ono (Telecom Animation Film; EX1; ep 6)
Ayako Mizuo (Mugenkan; EX1)
Ayumi Kanawa (SynergySP; ep 6)
Dai Aoki (SynergySP; ep 6)
Fujika Enomoto (O.L.M; EX1)
Haruna Tsutsui (ep 5)
Hiroshi Tanabe (SynergySP; ep 6)
Hisashi Mawatari (ep 3)
Jun Mita (EX2; ep 11)
Kan Ogawa (ep 3)
Kanako Satō (ep 4)
Kaori Itō (ep 3)
Kaori Miyagawa (EX1)
Katsuji Sato (ep 8)
Kimiko Hoshi (ep 8)
Manami Tatsuno (ep 5)
Masato Kato (ep 3)
Mayuko Nishi (Telecom Animation Film; EX1; ep 6)
Megumi Tomita (Telecom Animation Film; EX1; ep 6)
Mika Tadokoro (ep 5)
Minoko Takasu (Telecom Animation Film; EX1; ep 6)
Mitaka Saitō (Telecom Animation Film; EX1; ep 6)
Miyuki Hara (ep 5)
Miyuki Yano (EX2; ep 8)
Muneyuki Yamashita (Mugenkan; EX1)
Natsuko Iimori (Telecom Animation Film; EX1; ep 6)
Natsuko Shimizu (EX1)
Natsumi Tomobe (Telecom Animation Film; EX1; ep 6)
Noriko Hara (EX1)
Rarisa Tada (Telecom Animation Film; EX1; ep 6)
Rie Ōtani (Telecom Animation Film; EX1)
Saori Yanaga (Brain’s Base; ep 6)
Seiji Itagaki (ep 1)
Setsuko Kagawa (Mugenkan; EX1)
Shuntaro Ichimura (Brain’s Base; ep 6)
Soon-Ha Hwang (EX1)
Susumu Watanabe (ep 5)
Takafumi Koshi (Brain’s Base; ep 6)
Takayuki Kitagawa (Telecom Animation Film; EX1; ep 6)
Tomoko Miyata (eps 2, 4)
Yōko Tanaka (Mugenkan; EX1)
Yoshimi Kanbara (ep 3)
Yoshiya Fujiwara (SynergySP; ep 6)
Youichi Takada (Telecom Animation Film; ep 6)
Yujin Ko (ep 5)
Yumi Itou (O.L.M; EX1)
Yumiko Shirai (Telecom Animation Film; ep 6)
Yuna Takase (Brain’s Base; ep 6)
In-Between Check:
Kanako Satō (EX2; 9 episodes
eps 1-5, 7-9, 11
)

Natsuko Iimori (ep 6)
Takashi Isomatsu (ep 10)
Takayuki Kitagawa (EX1; ep 6)
Key Animation:
Akihiko Uda (ep 6)
Akiko Ikemure (ep 8)
Akira Hayashi (eps 1, 4)
Atsushi Aono (EX1)
Atsuya Miura (EX1)
Ayako Karatani (ep 2)
Ayako Suzuki (ep 4)
Boo Hee Lee (ep 11)
Chang Lee (ep 10)
Chie Nishizawa (ep 6)
Eisuke Shirai (ep 11)
Emiko Shimura (ep 6)
Gi Il Shin (eps 3-5)
Goro Taki (ep 8)
Haruka Tanaka (eps 3, 8)
Haruo Okuno (eps 4, 10)
Hayato Tejima (ep 6)
Hideo Amemiya (ep 5)
Hidetoshi Ōmori (ep 1)
Hirofumi Ohyama (ep 3)
Hiroko Kaneda (eps 7, 10)
Hiromu Takaguchi
Hironori Hisashima (OP; eps 8, 11)
Hiroomi Yamakawa (ep 8)
Hiroshi Takaguchi (eps 1, 11)
Hiroshi Yamashita (ep 3)
Hiroyasu Oda (ep 8)
Hiroyuki Okuno (ep 11)
Hisao Muramatsu (eps 3-4, 11)
Hisao Yokobori (ep 6)
Hong Keun Park (eps 7, 10)
Hyun Geun Jang (ep 10)
Hyung Rak Hwang (eps 7, 10)
Iwao Teraoka (ep 8)
Ja-Cheon Gu (eps 4-5)
Jun Mita (ep 5)
Jun Takagi (ep 1)
Jung Chul Kim (EX2; 5 episodes
eps 1-2, 7, 10-11
)

Junichi Hashimoto (ep 5)
Junichi Kigawa (EX1)
Kan Ogawa (EX2; eps 3, 8, 10)
Kanako Ishizaki (ep 10)
Kanji Nagasaka (eps 1, 3, 11)
Kaoru Sekiya (eps 4, 8, 10)
Kazuyo Nakamura (EX1)
Kei Sakai (EX1)
Keiji Shigesawa (ep 10)
Keiko Ichihara (ep 2)
Keita Watabe (ep 3)
Kenichiro Ogata (ep 8)
Kenji Fukazawa (ep 1)
Kensuke Ishikawa (ep 8)
Kiyoshi Nakamura (ep 10)
Kiyotoshi Aoi (ep 10)
Koichi Nakaya (ep 2)
Kōichi Shimoda (ep 7)
Koichi Tsuchida (ep 10)
Kōji Iwai (ep 7)
Koutarou Yamawaki (ep 5)
Kyoko Kotani (ep 7)
Kyoko Sugiyama (EX1; eps 1, 7)
Kyung Rock Seo (ep 1)
Maki Uchida (EX2)
Masahiro Kogure (EX2)
Masahiro Sunaga (ep 4)
Masakazu Sunagawa (EX2)
Masaki Hinata (ep 11)
Masanao Bessho (ep 5)
Masaru Yoshioka (ep 8)
Masato Kato (ep 1)
Masayo Matsumoto (ep 4)
Masayuki Ozaki (eps 5, 11)
Mayumi Okamoto (ep 2)
Michio Satō (ep 6)
Michitaka Yamamoto (EX1)
Michiyuki Nōjō (EX1)
Miki Wasada (ep 4)
Minami Tsuruakari (ep 6)
Minoru Yamazawa (EX1)
Miyuki Abe (ep 3)
Munetaka Abe (ep 1)
Myoung Jun Cha (eps 1-5, 7, 10)
Myung Hyun Kim (ep 10)
Nobuo Tomizawa (ep 6)
Nobutaka Masuda (ep 5)
Noriko Takahashi (eps 1, 8)
Nozomu Naruse (ep 4)
Osamu Kurosawa (ep 5)
Rie Fujiwara (ep 4)
Rumiko Umemoto (eps 1, 3, 8)
Ryota Nakahara
Ryōtarō Akao (ep 11)
Ryousuke Senbo (ep 8)
Ryūta Nakahara (ep 1)
Sachiko Mori (EX2)
Seong Won Hwang (ep 7)
Shigeru Chiba (ep 10)
Shingo Natsume (ep 11)
So Yeon Park (ep 10)
Sul Ah Kang (ep 5)
Takashi Hirabayashi (ep 3)
Takashi Igari (eps 2, 7)
Takashi Kumazen (ep 11)
Takayuki Gorai (ep 7)
Takayuki Inagaki (ep 11)
Takeshi Kusaka (eps 2, 7)
Takeshi Morita (eps 5, 11)
Takuya Kawai (ep 6)
Tetsurō Moronuki (eps 1, 11)
Tomoaki Sakiyama (eps 1, 8)
Tomoe Akino (EX1)
Tomohiro Kamitani (EX2; ep 7)
Tomohiro Kawahara (ep 11)
Tomoko Fukunaga (ep 2)
Tomoko Miyata
Tomoko Nitta (ep 3)
Tomomi Kawamura (ep 3)
Tōru Yoshida (ep 11)
Toshiaki Kanbara (ep 8)
Toshifumi Niijima (EX2; ep 3)
Toshihiko Masuda (EX1; ep 6)
Toshihiko Shimada (EX2; eps 3, 8)
Toshihiro Kawakami (eps 3, 8)
Toshimasa Kuroyanagi (EX1)
Toshiyuki Kubooka (ep 11)
Tsurugi Katō (ep 2)
Yōko Iizuka (ep 1)
Yōko Ono (ep 11)
Yoshie Kimoto (ep 2)
Yoshihiro Takeda (EX2)
Yoshimi Imagawa (ep 4)
Yoshinobu Michihata (ep 6)
Yoshio Chatani (ep 1)
Yoshito Narimatsu (ep 8)
Youichi Takada (EX1)
Youki Ebisu (ep 2)
Young Ran Jung (ep 5)
Yūichi Maeda (ep 5)
Yuichiro Yano (ep 6)
Yukari Watabe (ep 2)
Yukari Watanabe
Yukiko Akiyama (5 episodes
eps 1, 4, 8, 9 all, 11
)

Yukiko Saitou (eps 1, 4)
Yūko Danki (ep 2)
Yūko Hineno (ep 5)
Yūko Kobori (ep 5)
Yumiko Shirai (EX1)
Zhen Yu Guan (eps 1, 3, 5)
Key Animation Cooperation: Kan Ogawa (ep 11)
Key Animation Supervisor: Kiyoshi Nakamura
Main Animator: Iwao Teraoka (OP)
Modeling:
Chihiro Gaman (EX1-2; eps 4-6, 11)
Kazuaki Okada (eps 10-11)
Masanori Ikeda (ep 9)
Sayaka Itabashi (eps 6-8)
Takeshi Gotō (eps 2-8)
Tatsuya Shimano (EX2; ep 1)
Toshiyuki Kanenobu (ep 7)
Monitor Graphics:
Natsuko Satō
Noriko Masuko (ep 8)
Music Production Cooperation: Akiyo Kato (Office Two One)
Photography:
Ayumi Ushijima (eps 3-4)
Junko Miyakawa (EX1; ep 6)
Kōjirō Hayashi (OP, ED; EX2; ep 11)
Kouji Hayashi (eps 3-4, 9)
Megumi Enomoto (eps 2-3)
Naho Mitsuishi (EX1; ep 6)
Naoki Kitamura (eps 2-4, 8-9)
Shinya Katō (eps 2-5, 7-11)
Tadashi Kitaoka (eps 1, 3-4)
Tsunetaka Ema (eps 1, 3-4)
Yukihiko Ichikawa (EX1; ep 6)
Planning: Koji Kaneda (Fuji TV)
Planning Collaboration:
Kenichi Kobayashi
Makoto Ikeura
Product Design: Hideyuki Matsumoto
Production:
Kouichi Uchida (Fuji TV)
Taito Okiura (GONZO)
Yoko Furukawa (Pony Canyon)
Production Advancement:
Kazuya Uekawa (EX1; ep 6)
Kiyoshi Shintaku (EX2; eps 3, 8)
Retsu Fukushi (ep 11)
Sho Nakata (eps 4, 10)
Tomomi Muraoka (eps 2, 7, 10)
Yuichiro Fukushi (eps 1, 5)
Yuji Miyazaki (ep 9)
Production Advancement Assistant: Masayuki Naoe (EX2)
Production Desk: Yūichi Takahashi
Promotion: Megumi Endō (Fuji TV)
Publicity:
Megumi Endō (Fuji TV)
Yuki Ogasawara
Setting Management: Jun Ishihashi
Setting Manager: Atsushi Ishibashi
Sound Effects: Mutsuhiro Nishimura
Sound Mixing: Kazutoshi Yamamoto (Omnibus Japan)
Sound Mixing Assistant: Jun Inomoto (Omnibus Japan)
Special Effects:
Miyako Hoshi (EX2; eps 1-5, 7-11)
Special Technique Animation Director: Takashi Kumazen (ep 1)
Subtitle Design: Marina Inoue
Supervision: Kazuya Tsurumaki
Theme Song Arrangement:
Cubismo Grafico (OP)
Yasutaka Nakata (ED)
Theme Song Composition:
Kaoru Kondou (OP)
Yasutaka Nakata (ED)
Theme Song Lyrics:
Kohei Japan (OP)
Yasutaka Nakata (ED)
Theme Song Performance:
HALCALI (OP)
Marina Inoue (ED)
Title Graphic Design: Miyako Hoshi
Transformation Animation:
Erkin Kawabata (ep 8)
Hisao Muramatsu (ep 7)
Iwao Teraoka (eps 5, 10-11)
Masahiko Komino (EX2)
Transformation Animation Director: Takashi Kumazen (ep 1)
Marina Inoue as Mina Tsukishiro / Mina Tsukuda

Eri Nakao as Escartin Mutsumune
Hiroki Tōchi as Daisuke Kiryuu
Jōji Nakata as
Nameless
Onoue P
Kana Hanazawa as Nakoru Hazemi / Mina Minazuki
Mamiko Noto as Minamo Haibara / Mina Akiyama
Mitsuki Saiga as Kanchi Hazemi
Shizuka Itō as Suiren Koushuu

Ai Tokunaga as Tomo Mochimura
Akeno Watanabe as Harmony Goldberg / Mina Shimotsuki
Akiko as Alien Ripple (ep 4)
Akiko Hasegawa as Tsukishima Chia A (ep 3)
Arise Satou as Sakura (eps 4, 10)
Atsushi Imaruoka as
AD (ep 5)
Alien Jazir (ep 5)
Director (ep 6.5)
Atsushi Ono as
Audience Man (ep 1)
Uncle (ep 1)
Ayako Kawasumi as Sumire Nishiha / Mina Shiwasu
Chie Horikoshi as
Auntie (ep 9)
Mii Nansou / Mina Hazuki
Yell Alien (ep 3)
Daisuke Hirakawa as Luchacha alien (ep 10)
Daisuke Kirii as
Alien Laban (ep 1)
Tsuyoshi Nikaidou (eps 1, 11)
Eri Nakao as
Girl (ep 6.5)
Pes (ep 6.5)
Hajime Iijima as Abduct Alien (ep 8)
Hiroki Tōchi as Takurou Tsukuda
Hiroshi Iida as
Alien Lotta (ep 2)
Attendant (ep 5)
Bear (ep 6.5)
Rabbit Eraser Gun (ep 5)
Jōji Nakata as Narration
Jun Oosuka as
Jun'ichirō Yoshimi
Man (ep 7)
Policeman (ep 6.5)
Rebre Alien (ep 6)
Kaori Akashi as
Aunt (ep 1)
Miss Uguisu (ep 1)
Kazuko Kojima as Yuu Takanashi / Mina Tamamushi
Keiichi Nakagawa as Student (ep 3)
Mamiko Noto as Announcer (eps 1, 5)
Masaaki Kouda as Kobaken (ep 4)
Masato Amada as AD Suzuki
Mayumi Asano as Mina Kisaragi
Michiko Neya as
Kozai Announcer (eps 7, 9)
Minako Shirahime / Mina Shiratori
Mitsuki Saiga as Luna Luna Older Sister (ep 9)
Mitsuo Iwata as Katou D
Omi Minami as Mina Yayoi
Ryōko Ono as Momo (ep 4)
Saki Nakajima as Tsutsuji Sanae / Mina Satsuki
Shizuka Itō as Mina Otsuki
Shō Hayami as Rally Alien (ep 9)
Takahiro Mizushima as Ryuu Sasaki (ep 10)
Takayuki Kondō as Guard (ep 2)
Taketora as Night Shift D (ep 4)
Yuka Iguchi as Tsukishima Chia B (ep 3)
Yūki Kaji as Catcher (ep 3)
Yūko Minaguchi as Mikasa Tsukuda
Japanese companies
3d Animation:
IKIF+ (EX1-2; ep 9)
Saruchin Company (ep 6)
Animation Cooperation: Mook DLE (ep 5)
Animation Production: GONZO
Animation Production Cooperation: Telecom Animation Film (EX1; ep 6)
Background Art:
Gallop
Studio SALLIM (ep 6)
Studio Tulip (EX1-2; eps 1-5, 7-11)
Cooperation: Two Bows
Digital Paint:
Anime R (eps 1, 11)
Artland (ep 7)
Asahi Production (eps 7, 10)
Assez Finaud Fabric. (ep 10)
Buyuu (eps 1, 4, 7, 11)
Chaos Project (EX2)
EASIA (EX2; ep 10)
ENZO (EX2; eps 1, 8-9, 11)
Frontline (ep 8)
GIMC (EX2; eps 5, 7-11)
GK Entertainment (EX2; eps 1, 7-11)
Mook Animation (eps 1-3)
Mook DLE (EX2; eps 5, 10-11)
Phoenix Animation (5 episodes
eps 2-3, 7, 10-11
)

Studio Elle (eps 1, 4, 11)
White Line (9 episodes
eps 1-5, 7, 9-11
)

In-Between Animation:
Anime Spot (EX2)
Asahi Production (EX2; eps 7, 10-11)
AZETA PICTURES (ep 4)
Brain's Base (ep 6)
ENZO (EX2; eps 1, 11)
Frontline (ep 8)
Gallop (eps 1, 3)
GIMC (EX2; eps 4-5, 7-11)
GK Entertainment (EX2; eps 1, 7-11)
Mook Animation (eps 1-3)
Mook DLE (eps 4-5, 10)
Mugenkan (EX1)
OLM (EX1; ep 11)
Phoenix Animation (6 episodes
eps 2-4, 7, 10-11
)

Satelight Nagoya Studio (EX2)
Studio Angle (ep 2)
Studio Barcelona (eps 7-11)
Studio Cockpit (EX2; ep 2)
Studio KIN (ep 4)
Studio Live (eps 3-4)
Studio Mu (EX2; eps 1-2, 11)
SynergySP (ep 6)
Tamazawa Dogasha (EX2)
Tatsunoko Production (eps 4, 7, 9)
Telecom Animation Film (EX1; ep 6)
White Line (9 episodes
eps 1-5, 7, 9-11
)

Yuhodo (5 episodes
eps 1, 5, 7-8, 11
)

Yumeta Company (ep 11)
ZEXCS (eps 10-11)
Key Animation:
Anime R (ep 5)
Double Unit (ep 5)
ENZO (ep 1)
GIMC (ep 5)
White Line (EX2; ep 5)
Key Animation Cooperation:
ENZO (ep 10)
GIMC (eps 10-11)
GK Entertainment (eps 10-11)
Phoenix Animation (ep 10)
Studio Mu (ep 2)
Studio Wombat (ep 10)
White Line (ep 10)
Photography Assistance:
Bones Photography Dept. (EX2; ep 3)
Buyuu (ep 11)
D's Lab (6 episodes
eps 3-4, 7, 9-11
)

Digital Network Animation (eps 10-11)
Line Farm (eps 8, 11)
Sanko Production (EX2)
Studio Easter (ep 10)
Studio Elle (ep 11)
Studio You (ep 10)
T. Nishimura (ep 10)
Trans Arts Co. (ep 11)
w-sky (eps 7-8, 11)
Wao World (EX2; eps 10-11)
Recording Studio: Omnibus Japan
Sound Effects: Fizz Sound Creation
Sound Production: Omnibus Promotion
Special Thanks To: GONZO
Video Editing: J-Force
English staff
English companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll
English cast
(none)
Chinese (Taiwan) staff
Chinese (Taiwan) companies
(none)
Chinese (Taiwan) cast
(none)

This encyclopedia is collaboratively edited by the users of this site
DISCLAIMER add information report an error lookup sources

Compare this anime's credits with others

# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Anime anthology