Justin PATE

You can contribute information to this page, but first you must login or register
Staff in:
(English version)
Big Windup! (TV) : ADR Engineer (eps 1-7)
Case Closed (TV) : ADR Director
Dragon Ball Z (TV) : ADR Director, ADR Engineer (Season 2 FUNimation Re-Dub)
Dragon Ball Z Movie 3: The Tree of Might : ADR Director (Funimation)
El Cazador de la Bruja (TV) : ADR Engineer (eps 1-6)
Fullmetal Alchemist (TV) : ADR Engineer
(The) Galaxy Railways (TV) : ADR Engineer
Kiddy Grade (TV) : ADR Engineer
Lupin III: Crisis in Tokyo (special) : ADR Engineer
Lupin III: Dead or Alive (movie) : ADR Engineer
Lupin III: Farewell to Nostradamus (movie) : ADR Engineer
Lupin III: Island of Assassins (special) : ADR Engineer
Lupin III: Missed by a Dollar (special) : ADR Engineer
Lupin III: The Columbus Files (special) : ADR Engineer

Cast in:
(English version)
Attack on Titan (TV)
Baka and Test - Summon the Beasts 2 (TV)
Baki the Grappler (TV) as Spitter (ep 1)
Big Windup! (TV) as Yoshi
Birdy the Mighty Decode: The Cipher (OAV)
Birdy the Mighty Decode:02 (TV)
Birdy the Mighty: Decode (TV)
Burst Angel (TV) as Kid A (ep 15)
Case Closed (TV); Justin (ep 43); Keith Davidovich (ep 33); Lab Guy (ep 49); Lucas (eps 23-24); Policeman A (ep 48); Simon (eps 122-123)
Case Closed The Movie: The Time Bombed Skyscraper
Case Closed: The Fourteenth Target (movie)
A Certain Magical Index (TV) as Mitsuki Unabara
Chrome Shelled Regios (TV)
Darker than Black (TV) as Police 1 (ep 9); Policeman B (ep 10)
Darker than Black: Gemini of the Meteor (TV) as Norio (eps 4-6)
Desert Punk (TV); Mizu
Dragon Ball (TV) as Gala
Dragon Ball Z (TV) as Captain Strong (ep 67)
Dragon Ball Z Movie 9: Bojack Unbound as Stage Hand
Dragonaut - The Resonance (TV) as Jin Kamishina
Eden of the East (TV)
EUREKA SEVEN AO (OAV)
EUREKA SEVEN AO (TV)
Fullmetal Alchemist (TV)
Fullmetal Alchemist: The Movie - Conqueror of Shamballa
Ga-Rei-Zero (TV)
(The) Galaxy Railways (TV) as Saboru (ep 13); SPG (ep 20)
Hal (movie)
Hetalia - Axis Powers (TV) as Bulgaria
Hetalia World Series (TV) as Bulgaria
Initial D (TV) (FUNimation Dub)
Initial D: Fourth Stage (TV) as Akiyama Nobuhiko
Initial D: Second Stage (TV) (FUNimation Dub)
Jormungand Perfect Order (TV) as Arkin
Kaze no Stigma (TV)
Kiddy Grade (TV)
Kodocha (TV) as Mamo
Last Exile: Fam, The Silver Wing (TV)
Lupin III: Crisis in Tokyo (special)
Lupin III: Dead or Alive (movie); Street Thug B; Vice Warden; Zufu Boy
Lupin III: Island of Assassins (special)
My Santa (OAV)
Ōkami-san & Her Seven Companions (TV) as Kijino (eps 5, 11)
One Piece (TV) (FUNimation)
One Piece Film Z (movie)
One Piece: The Desert Princess and the Pirates: Adventure in Alabasta (movie 8) as Guard E
Rosario + Vampire (TV)
Rosario + Vampire Capu2 (TV)
School Rumble: 2nd Semester (TV) as Boy A (ep 1); Underling A (ep 21)
Sgt. Frog (TV)
Shakugan no Shana Second (TV)
Shangri-La (TV) as Digma Zero
Shin chan (TV) (Funimation)
Soul Eater (TV) as Ryoku (ep 10)
Space Dandy (TV)
Speed Grapher (TV) as Yukiji
Strain: Strategic Armored Infantry (TV)
(The) Tower of Druaga: The Aegis of Uruk (TV) as Kally
(The) Tower of Druaga: the Sword of Uruk (TV) as Kally (ep 7)
Trigun: Badlands Rumble (movie)
Vexille - 2077 Isolation of Japan (movie) as Soldier 2
Yu Yu Hakusho: Ghost Files (TV); Sakashta
This encyclopedia is collaboratively edited by the users of this site
DISCLAIMER add information report an error lookup sources
given name: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
family name: A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z none