Isekai Cheat Magician (TV)

Have you seen this? want to / seen some / seen all

Alternative title:
異世界チート魔術師 (Japanese)
Plot Summary: Taichi Nishimura and his friend Rin Azuma both get transported into a fantasy world. While in their previous world, Taichi is a normal person who just has higher than average reflexes, both he and Rin gain high levels of physical and magical ability, and begin their new life as magicians.
User Ratings: 107 ratings have been given [details]
 Masterpiece: 1 vote (raw:1)
 Excellent: -
 Very good: 4 votes (sub:2, dub:1, others:1
1 Spanish subtitled
)
 Good: 17 votes (sub:14, dub:3)
 Decent: 25 votes (sub:21, dub:2, others:2
1 Arabic subtitled
1 Portuguese subtitled
)
 So-so: 21 votes (sub:16, dub:4, others:1
1 French subtitled
)
 Not really good: 14 votes (sub:13, dub:1)
 Weak: 15 votes (sub:14, dub:1)
 Bad: 7 votes (sub:7)
 Awful: 1 vote (sub:1)
 Worst ever: 2 votes (sub:2)
Seen in part or in whole by 208 users, rank: #3192 (of 7874)
Median rating: So-so
Arithmetic mean: 4.972 (So-so), std. dev.: 1.835, rank: #7296 (of 7926)
Weighted mean: 4.965 (So-so), rank: #7324 (of 7926) (seen all: 5.32 / seen some: 3.73 / won't finish: 2.79)
Bayesian estimate: 5.223 (So-so+), rank: #5885 (of 6040)
Vintage:
2019-07-10
2019-07-11 (Animax Asia)
Opening Theme:
"Panta Rhei" by MYTH&ROID
Ending Theme:
"Chiisana Omoi" by Rie Takahashi
Review:
Isekai Cheat Magician (Sep 30, 2019)
You can contribute information to this page, but first you must login or register

Japanese staff
Japanese cast
Director: Daisuke Tsukushi
Series Composition: Takayo Ikami
Script:
Ayumi Sekine (eps 5, 10)
Hiroko Fukuda (eps 8-9)
Takayo Ikami (8 episodes
eps 1-4, 6-7, 11-12
)

Storyboard:
Daisuke Tsukushi (eps 1, 7, 12)
Fudeko Fudeyama (ED)
Fumio Iida (eps 2, 11)
Hiromichi Matano (eps 3, 8)
Hitoyuki Matsui (ep 9)
Katsuyuki Kodera (eps 10, 12)
Koji Sasaki (ep 4)
Shige Fukase (OP)
Takeshi Mori (ep 6)
Yasuo Ejima (ep 5)
Episode Director:
Daishi Kato (eps 2, 7, 9, 12)
Daisuke Tsukushi (eps 1, 4)
Hiromichi Matano (eps 3, 8, 10)
Hye Jin Seo (ep 6)
Koji Sasaki (ep 4)
Shige Fukase (ep 11)
Yasuo Ejima (ep 5)
Unit Director:
Fudeko Fudeyama (ED)
Shige Fukase (OP)
Original creator: Takeru Uchida
Original Character Design: Nardack
Character Design: Shuji Maruyama
Art Director: Yumiko Kuga (Studio Jack)
Chief Animation Director:
Hisashi Kawashima (eps 2-12)
Sakae Shibuya (eps 1-3, 5-12)
Shuji Maruyama (OP, ED; eps 1-12)
Yuki Imoto (eps 8, 10, 12)
Animation Director:
Ayumu Samukawa (OP; 7 episodes
eps 1-2, 4-5, 9-10, 12
)

Chie Nishio (ep 1)
Du Hwan Jeon (ep 10)
H. J. Kim (UEC; ep 12)
H. W. Joo (UEC; ep 12)
Hae-Sook Kim (ep 11)
Hee Moon (ep 7)
Hisashi Kawashima (OP)
Hyeon Sook Min (eps 3, 8)
Hyun Ju Song (ep 10)
Hyun Kook Kang (eps 7, 11)
Ji ho Park (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Ji Seung Park (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Jun Ha Jang (ep 5)
Kiyomi Wada (OP; eps 5, 9)
Koji Hirauma (ep 9)
Koji Sasaki (ep 4)
Konomi Sakurai (ep 11)
Madoka Ozawa (OP; 5 episodes
eps 1-2, 5, 10, 12
)

Masato Nishikawa (eps 1, 4)
Miho Azuma (ep 1)
Min-Ho Jang (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Sakae Shibuya (OP; ED)
Saori Hosoda (OP; eps 1-2, 4-5, 9)
Seong Won Hwang (eps 7, 11)
Shigefumi Shingaki (ep 1)
Takahiro Inoue (ep 2)
Takashi Ueno (ep 4)
Tokushō Takahashi (ep 2)
Yoko Iizuka (ep 2)
Yong Un Jeong (eps 7, 11)
Yuki Imoto (ep 4)
Yukie Ishibashi (eps 2, 4, 12)
3D Director: Yukie Yamamoto
Sound Director: Yayoi Tateishi
Director of Photography: Shūhei Shiono (Inaho)
2D Work: Yuki Yamamoto (eps 1-12)
2nd Key Animation:
Chan Seok Hwang (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
E. K. Cho (UEC; ep 12)
Eun Ju Kim (Studio SUNHAN; ep 5)
Eun Mi Kim (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Geum Seop Sin (eps 3, 8)
Hyeon Sook Min (eps 3, 8)
Hyeong Jun Mubon (Synod; ep 4)
Hyunhee Moon (Synod; ep 4)
Isamu Utsuki (ep 5)
J. A. Uhm (UEC; ep 12)
Ji Eun Kim (East Fish Studio; eps 4-5)
Ji Taek Lee (eps 3, 8)
Jin Ah Kim (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Jin Yeong Kim (Studio SUNHAN; ep 5)
Jung Hee Choi (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Kazunori Ozawa (ep 5)
Kumi Ōkubo (Encourage Films; ep 9)
Mikirō Shiiba (ep 5)
Min Mi An (ep 11)
Myoung Ju Sim (Synod; ep 4)
Myung Gye Seung (Studio SUNHAN; ep 5)
Naoki Matsutani (Encourage Films; ep 9)
Rina Miyamoto (ep 1)
Rira Yamazaki (ep 2)
Ritsuko Tanaka (ep 4)
Seung Hun Oh (eps 3, 8)
Su Hyun Tak (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Su Jung Hwang (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Sung Shin (ep 11)
Sung Ha Lee (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Taeko Igo (ep 4)
Takahiro Inoue (5 episodes
eps 2, 4-5, 9-10
)

Takano Suzuki (Encourage Films; eps 1, 9)
Tokuma Ose (ep 2)
Tokushō Takahashi (eps 2, 4, 9-10)
Ye Eun Park (eps 3, 8)
Yong Hyun Lee (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Yun Seong Kim (eps 3, 8)
Yūta Ayuzawa (ep 2)
Yuya Hiderita (ep 1)
3D Modeling: Reina Ōtaki (eps 1-12)
3D Supervision:
Hiroki Azuma (eps 1-12)
Hiroshi Sakamoto (eps 1-12)
Toshihiko Masaki (eps 1-12)
Action Supervision:
Fumitoshi Oizaki
Kazunori Ozawa
Madoka Ozawa (ep 10)
Shū Komachi (ep 10)
Animation producer:
Chiaki Umigami
Kenjirō Kawahito
Art Setting Design:
Daisuke Shimamura (BARNSTORM DESIGN LABO)
Hiroyuki Ōyama (BARNSTORM DESIGN LABO)
Assistant Animation Director:
Ayumu Samukawa (ep 11)
Fumiaki Sato (ED)
Jun Ha Jang (ep 8)
Takahiro Inoue (eps 4-5, 9-10)
Tokushō Takahashi (eps 4, 9-10)
Assistant Chief Animation Director: Yuki Imoto (eps 5-6)
Assistant Director of Photography: Kodai Okuyama
Assistant Episode Director:
Daishi Kato (ep 4)
Daisuke Tsukushi (ep 12)
Hamutarō (ep 4)
Background Art:
Akiko Mikami (Studio Jack; ep 4)
Chizuru Takeuchi (Studio Jack; ep 3)
Hiroyoshi Tamaki (Studio Jack; ep 12)
Jia Yun Liu (Studio Jack; ep 1)
Jiao Mou (Studio Jack; eps 1, 7)
Kuniharu Arai (Studio Jack; eps 4, 6, 8-12)
Makiko Fujino (Studio Jack; 7 episodes
eps 2-4, 6-12 even
)

Masaki Mayuzumi (Studio Jack; ep 8)
Mayu Kondō (Studio Jack; eps 1-3, 5-6)
Mayumi Usuda (Studio Jack; 8 episodes
eps 1-2, 4-10 even, 11-12
)

Megumi Nishizawa (Studio Aqua; ep 12)
Miho Kawakami (Studio Jack; 7 episodes
eps 1-11 odd, 12
)

Shio Itō (Studio Jack; ep 11)
Taiga Takahara (Studio Jack; eps 4-5)
Takayuki Saegusa (Studio Aqua; eps 9, 12)
Tomoko Yonemoto (Studio Jack; eps 1, 3)
Casting Assistant: Ai Koshikawa
Color design: Haruko Nobori (Hiyori)
Color setting:
Asako Ohashi (eps 3, 6)
Masao Ōba (eps 2, 5, 8)
Miho Hasegawa (eps 1, 7, 10-11)
Naoko Kodama (eps 4, 9, 12)
Comicalize Assistant:
Eisuke Yamamoto (Monthly Shonen Ace Editorial Dept.)
Hiroaki Hattori (Monthly Shonen Ace Editorial Dept.)
Karin Suzuragi
Taku Kawamura
Digital Check: Shigeru Nishigori (eps 1-12)
Digital In-between Animation:
Aisha Hana Sareha (eps 1-12)
Hidenori Tsuzuki (eps 1-12)
Kaho Nakamura (eps 1-12)
Kouki Ikeda (eps 1-12)
Digital Paint:
Aisha Hana Sareha (eps 1-12)
Hidenori Tsuzuki (eps 1-12)
Kaho Nakamura (eps 1-12)
Kouki Ikeda (eps 1-12)
Domestic Licensing: Hiroyuki Kuroiwa
Editing: Yūji Oka
Effect Animation Director: Kazunori Ozawa (eps 10-11)
Effect Supervision: Kazunori Ozawa (eps 1, 4, 7)
In-Between Animation:
Akane Koizumi (eps 1-2)
Eun Ju Kim (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Hee Shin Kim (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Hyun Hee Lee (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Jeong Rim Kim (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Ji Eun Bae (ep 7)
Kotomi Motono (ep 2)
Kumi Ōkubo (ep 11)
Masato Tsutsumi (ep 2)
Mi Jung Jo (ep 7)
Naoki Matsutani (eps 1, 11)
Rian Yonashiro (diomedéa; eps 2, 5)
Sung Shin (ep 7)
Takano Suzuki (ep 11)
Young-Hoon Kim (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
In-Between Check:
Hamutarō (eps 1-5, 8-12)
Jung Il Ham (ep 6)
Mi Jung Jo (ep 7)
Key Animation:
Ayumu Samukawa (ep 1)
Bok Jin Kim (Mabus Animation Studio; ep 5)
Chiaki Suda (ep 9)
Daisuke Agata (ep 5)
Emiko Kataoka (ep 5)
Eun Ha Kim (eps 3, 8)
Eun-Yeong Lee (Mighty Max Movie; ep 7)
Fumiaki Sato (ED; eps 1, 4, 12)
Fumitoshi Oizaki (eps 4-5, 9, 12)
G. W. Kim (UEC; ep 12)
G. Y. Kim (UEC; ep 12)
Gwang Won Kim (Mighty Max Movie; ep 11)
Hee Moon (Studio SUNHAN; eps 5, 11)
Hideo Amemiya (ep 5)
Hisae Ikezu (ep 1)
Hyeon Dae Lee (Mabus Animation Studio; ep 5)
Hyeong Yeong Kim (ep 10)
Hyun Ah Kim (Mighty Max Movie; eps 7, 11)
Hyun Kook Kang (Mighty Max Movie; ep 7)
Hyun Kyung Kim (Studio SUNHAN; ep 5)
Hyung-Il Kim (ep 10)
Hyunhee Moon (Sunny; ep 4)
Isamu Utsuki (eps 5, 9)
J. Y. Park (UEC; ep 12)
Ji Eun Bae (Mighty Max Movie; eps 7, 11)
Jin Yoshida (ep 1)
Jin Sung Woo (Mighty Max Movie; eps 7, 11)
Jin Yeong Kim (Mabus Animation Studio; ep 5)
Joong Hyeon Ryu (Sunny; ep 4)
Jun Ho Seung (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Junichi Yokoyama (ep 1)
Kaori Saito (ep 9)
Katsunori Tanaka (ep 1)
Kazunori Ozawa (OP; eps 4-5)
Kazuyo Tominaga (ep 5)
Keiko Motoya (ep 9)
Kiyomi Wada (eps 1, 4, 12)
Kiyomi Yamashita (One's Work; ep 11)
Koji Sasaki (ep 4)
Madoka Ozawa (eps 1, 12)
Makito Uehara (ep 5)
Mari Asada (ep 9)
Masato Nishikawa (eps 1, 9)
Miho Azuma (ep 1)
Mikirō Shiiba (ep 5)
Minami Kiyose (eps 1-2, 9, 12)
Mitsuyo Tsuno (ep 1)
Myoung Ju Sim (Sunny; ep 4)
Myung A Cho (Mighty Max Movie; eps 7, 11)
Noboru Kawamori (ep 1)
Noeko Kashiuchi (ep 9)
Ryoko Kawamura (ep 9)
Ryota Iwanaga (eps 2, 12)
San Kim (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Sang Chul Yoo (Sunny; ep 4)
Sang Ho Park (Mighty Max Movie; ep 11)
Sang Hoon Lee (Sunny; ep 4)
Saori Hosoda (ep 1)
Satomi Yonezawa (eps 2, 9, 12)
Satoru Yamashita (ep 9)
Se Hwan Han (Sunny; ep 4)
Se Jong Lee (eps 3, 8)
Seong Hui Han (Mabus Animation Studio; ep 5)
Setsuko Unno (One's Work; ep 11)
Seuk Lee (ep 10)
Shigeki Sato (One's Work; ep 11)
Shigeru Uchihara (ep 1)
Shin Woo Kim (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
So Young Son (Mighty Max Movie; eps 7, 11)
Sōki Kitaya (ep 1)
Su Bok Park (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Suk Hee Kim (Mighty Max Movie; ep 7)
Sun Young Min (Mighty Max Movie; eps 7, 11)
Sung Jin Lee (Mighty Max Movie; ep 7)
Tae-jung Kim (Sunny; ep 4)
Takuma Komata (ep 4)
Tomokazu Sugimura (ED)
Tomoko Hamanaka (ED)
Yeong Hui Park (Mabus Animation Studio; ep 5)
Yong sun Kim (eps 3, 8)
Yong Un Jeong (Mighty Max Movie; eps 5, 7, 11)
Yoshihiro Ujiie (ED)
Young Duk Kim (Mighty Max Movie; ep 7)
Yuichi Kurosawa (One's Work; ep 11)
Yumiko Kinoshita (ep 1)
Yusuke Adachi (ep 1)
Monster Design: Satoshi Yuri (BARNSTORM DESIGN LABO)
Music producer: Gō Wakabayashi
Online Editor:
Ikuya Hirano (IMAGICA Lab.; eps 5-6)
Noboru Ōba (IMAGICA Lab.; eps 1-3, 7-12)
Takahiro Adachi (IMAGICA Lab.; ep 4)
Yūdai Uchida (IMAGICA Lab.; eps 1-12)
Original Work Assistant: Nanae Shishido (Hero Bunko Editorial Dept.)
Package Production: Daisuke Kudou
Paint:
Hee Jeong Choi (eps 7, 11)
Hyeon Ok Choi (Mabus Animation Studio; ep 5)
Hyo Sil Choi (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Jong Hye Kim (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Jung Suk Yoon (eps 7, 11)
Kanayo Shimozawa (diomedéa; eps 1-2)
Kazu Fujisaki (diomedéa; eps 1-2)
Kyung A Kang (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Mea Il Lim (eps 7, 11)
Mi Kyung Seo (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Min Yup Kim (MICO Animation Studio; eps 6, 9)
Nanako Mine (diomedéa; eps 1-2)
Ryeon Dae (ep 7)
Sung Shin (eps 7, 11)
Yun Jung Choi (eps 7, 11)
Paint Check:
Asako Ohashi (eps 3, 6)
Masao Ōba (eps 2, 5, 8)
Miho Hasegawa (eps 1, 7, 10-11)
Naoko Kodama (eps 4, 9, 12)
Paint Check Assistant:
Ayao Watanabe (ep 7)
Mayu Yoshida (ep 1)
Photography:
Kenrin Aikawa (Inaho; eps 2, 7-9, 11)
Miku Sakamoto (Inaho; eps 5-8)
Misako Ogata (Inaho; eps 1-12)
Nogo Matsumoto (Inaho; eps 1-12)
Taiki Hamasaki (Inaho; ep 4)
Yūjirō Yamane (Inaho; eps 1-12)
Post-Production Manager:
Ami Nishi
Teru Ogawa
Production Advancement:
Akie Katō (ep 6)
Aoi Fujimoto (eps 3, 8)
Dong Mi Joo (ep 10)
Eun Ho Lee (ep 7)
Kum Nam Cho (ep 7)
Masaya Higurashi (ep 10)
Sung Ha Lee (ep 6)
Taiki Sakurada (ep 11)
Takazumi Ishikawa (eps 5, 12)
Takumi Sakamoto (eps 4, 9)
Yeon Suk Lee (ep 6)
Yūki Horaguchi (eps 2, 7, 12)
Yūma Imura (eps 1, 11)
Production Desk: Chiaki Umigami
Prop Design: Madoka Ozawa
Publicity Assistant: Nami Ueda
Publicity Manager: Yui Beppu
Publicity Producer: Keiichi Takizawa
Recording Adjustment: Erika Fukushima
Recording Assistant: Rio Mitsuyama
Setting Production: Yasuo Uchida
Sound Effects: Yuka Kazama
Sound Production Manager: Taeko Miura
Sub-Character Design:
Ayumu Samukawa
Sakae Shibuya
System Management: Yudai Takahashi
Theme Song Arrangement:
Atsuhito Satō (ED)
MYTH&ROID (OP)
Theme Song Composition:
Atsuhito Satō (ED)
Haggy Rock (ED)
MYTH&ROID (OP)
Theme Song Lyrics:
Haggy Rock (ED)
MYTH&ROID (OP)
Theme Song Performance:
MYTH&ROID (OP)
Rie Takahashi (ED)
Kōhei Amasaki as Taichi Nishimura
Rie Takahashi as Rin Azuma

Hiro Shimono as Kasim
Minami Tanaka as Myura
Sayaka Ohara as Remia
Yōko Hikasa as Grami
Yurika Kubo as Airy
Japanese companies
2nd Key Animation:
4tune (eps 11-12)
Akatsuki (eps 4, 10, 12)
BAE SUNG Animation (ep 5)
East Fish Studio (eps 5, 10)
Encourage Films (ep 9)
Giga Production (5 episodes
eps 2, 7-8, 11-12
)

HUAYI (ep 5)
K-Production (ep 11)
Mabuss Animation (ep 5)
Mico Animation (ep 9)
R.I.C
Revival (eps 10-12)
R.I.C (7 episodes
eps 1-2, 4, 7, 9, 11-12
)

Seven Seas (eps 1-2)
Studio SUNHAN (ep 5)
Synod (5 episodes
eps 1-2, 4, 9, 12
)

TAP (eps 4, 8-10, 12)
Wuxi Heihuang Yinghua Culture Media Co., Ltd. (ep 11)
XIAI (ep 10)
Animation Direction:
Mico Animation (ep 9)
Sung San Production (ep 12)
UEC (eps 2, 9, 12)
Animation Production: Encourage Films
Background Art:
Feel Art (ep 7)
KJ Studio (eps 5, 7, 10)
Moses (eps 5, 9)
MOTIVE (ep 9)
Studio Aqua (eps 9, 12)
Studio Jack (eps 1-12)
Comicalize Assistance: Kadokawa (Monthly Shonen Ace Editorial Dept.)
Digital In-between Animation:
Tsumugi Animation Research Institute (eps 1-12)
Digital Paint: Tsumugi Animation Research Institute (eps 1-12)
In-Between Animation:
4tune (eps 11-12)
Akatsuki (eps 4, 10, 12)
BAE SUNG Animation (ep 5)
diomedéa (ep 5)
East Fish Studio (ep 10)
Giga Production (5 episodes
eps 2, 7-8, 11-12
)

HUAYI (ep 5)
IDS (ep 7)
K-Production (ep 11)
Mabuss Animation (ep 5)
Meikong (ep 9)
Mico Animation (ep 9)
R.I.C
Revival (eps 10-12)
R.I.C (9 episodes
eps 1-2, 4-7, 9, 11-12
)

Seven Seas (eps 1-2, 5-6)
SPJ (eps 3, 8)
Synod (6 episodes
eps 1-2, 4-5, 9, 12
)

TAP (6 episodes
eps 4, 6, 8-10, 12
)

Wuxi Heihuang Yinghua Culture Media Co., Ltd. (ep 11)
XIAI (ep 10)
Key Animation:
Akatsuki (ep 4)
East Fish Studio (ep 10)
Giga Production (ep 7)
K-Production (ep 11)
Mabuss Animation (ep 5)
Mico Animation (ep 9)
Mighty Max Movie (ep 11)
One's work (ep 11)
R.I.C (ep 7)
Studio SUNHAN (eps 2, 5)
Sunny (ep 4)
Synod (eps 2, 4, 9)
UEC (ep 12)
Wuxi Heihuang Yinghua Culture Media Co., Ltd. (ep 11)
Music Production: Kadokawa
Official Site Production: Graphnetwork
Online Editing: IMAGICA Lab.
Original Work Assistance: Shufunotomo (Hero Bunko Editorial Dept.)
Paint:
4tune (eps 11-12)
Akatsuki (eps 4, 10, 12)
BAE SUNG Animation (ep 5)
diomedéa (eps 1-2)
East Fish Studio (ep 10)
Giga Production (5 episodes
eps 2, 7-8, 11-12
)

Hiwa (6 episodes
eps 1, 3-4, 6-7, 12
)

HUAYI (ep 5)
K-Production (ep 11)
Mabuss Animation (ep 5)
Meikong (ep 9)
Mico Animation (ep 9)
Revival (eps 10-12)
R.I.C (9 episodes
eps 1-2, 4-7, 9, 11-12
)

Seven Seas (eps 1-2, 5-6)
SPJ (eps 3, 8)
Studio Elle (eps 1, 5)
Synod (6 episodes
eps 1-2, 4-5, 9, 12
)

TAP (6 episodes
eps 4, 6, 8-10, 12
)

Wuxi Heihuang Yinghua Culture Media Co., Ltd. (ep 11)
XIAI (ep 10)
Photography: Inaho (eps 1-12)
Production Assistance:
Mico Animation (ep 6)
Mighty Max Movie (ep 7)
One's work (ep 11)
Studio SUNHAN (ep 10)
Sung San Production (ep 8)
PV Production: Stereotype
Recording Studio: Three S Studio
Sound Production: Jinnan Studio
English cast
English staff
ADR Director: Ryan Johnston

Subtitle Coordination: Sriram Gurunathan (Crunchyroll)
Subtitle Timing: Krzysztof Kunc (Crunchyroll)
Griffin Puatu as Taichi Nishimura
Lizzie Freeman as Rin Azuma

Landon McDonald as Cassim
Laura Stahl as Muller
Tara Sands as
Aerial
Lemia

Lizzie Freeman as
General Sumella
Princess Charlotte

Kirk Thornton (uncredited)
Spike Spencer (uncredited)
English companies
ADR Production: STUDIOPOLIS, Inc.
Broadcaster: Animax Asia
Internet Streaming: Crunchyroll
French staff
French companies
(none)
Internet Streaming: Anime Digital Network
French cast
(none)
Italian staff
Italian companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll
Italian cast
(none)

This encyclopedia is collaboratively edited by the users of this site
DISCLAIMER add information report an error lookup sources

# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Anime anthology