×
  • remind me tomorrow
  • remind me next week
  • never remind me
Subscribe to the ANN Newsletter • Wake up every Sunday to a curated list of ANN's most interesting posts of the week. read more

The Angel Next Door Spoils Me Rotten (TV)

Have you seen this? want to / seen some / seen all

Alternative title:
Chouchouté par l'ange d'à côté (French)
Otonari no Tenshi-sama ni Itsu no Ma ni ka Dame Ningen ni Sareteita Ken (Japanese)
お隣の天使様にいつの間にか駄目人間にされていた件 (Japanese)
Plot Summary: Amane lives alone in an apartment, and the most beautiful girl in school, Mahiru, lives just next door. They've almost never spoken—until the day he sees her in distress on a rainy day and lends her his umbrella. To return the favor, she offers him help around the house, and a relationship slowly begins to blossom as the distance between them closes. (from manga)
User Ratings: 218 ratings have been given [details]
 Masterpiece: 29 votes (sub:28, raw:1)
 Excellent: 26 votes (sub:26)
 Very good: 58 votes (sub:57, others:1
1 Spanish subtitled
)
 Good: 50 votes (sub:46, dub:1, others:3
1 Russian subtitled
1 French subtitled
1 Portuguese subtitled
)
 Decent: 27 votes (sub:26, others:1
1 Spanish subtitled
)
 So-so: 10 votes (sub:9, others:1
1 Polish subtitled
)
 Not really good: 8 votes (sub:8)
 Weak: 3 votes (sub:3)
 Bad: 2 votes (sub:2)
 Awful: 5 votes (sub:5)
 Worst ever: -
Seen in part or in whole by 353 users, rank: #2717 (of 9609)
Median rating: Very good
Arithmetic mean: 7.339 (Good+), std. dev.: 1.9334, rank: #2419 (of 9740)
Weighted mean: 7.332 (Good+), rank: #2264 (of 9740) (seen all: 7.70 / seen some: 6.84 / won't finish: 4.13)
Bayesian estimate: 7.340 (Good+), rank: #1986 (of 7379)
Episode titles: We have 12
Vintage: 2023-01-07
Opening Theme:
"Gift" by Masayoshi Ōishi
Ending Theme:
#1: "Chiisana Koi no Uta" (小さな恋のうた) by Manaka Iwami (eps 2-6, 9-11)
#2: "Ai Uta" (愛唄) by Manaka Iwami (ep 7)
#3: "Kimi ni Todoke" (君に届け) by Manaka Iwami (ep 12)
You can contribute information to this page, but first you must login or register

Japanese staff
Japanese cast
Director: Li Hua Wang
Series Composition: Keiichirō Ōchi
Scenario: Keiichirō Ōchi (eps 1-12)
Storyboard:
Kenichi Imaizumi (ED1; eps 1-12)
Kuon Senshiba (OP)
Masayuki Takahashi (ep 7)
Takehiro Nakayama (ep 6)
Episode Director:
Hiromichi Matano (ep 10)
Hiroyuki Okuno (eps 4, 9)
Kanji Wakabayashi (ep 1)
Ken Katō (ep 7)
Michita Shiraishi (eps 3, 6)
Musashi Nakano (ep 12)
Tomio Yamauchi (eps 2, 5, 8)
Yasubee Akasaka (ep 11)
Unit Director:
Kenichi Imaizumi (ED1)
Kuon Senshiba (OP)
Yasubee Akasaka (ED3)
Music: Moe Hyūga
Original creator: Saekisan
Original Character Design: Hanekoto
Character Design: Takayuki Noguchi
Art Director: Masakazu Miyake
Chief Animation Director:
Eri Ogawa (ep 2)
Katsuyuki Sato (ep 2)
Kuon Senshiba (ep 5)
Takayuki Noguchi (OP; ED1; eps 1, 3-9, 12)
Animation Director:
Akio Uchino (ep 4)
Ayumi Tsukamoto (eps 1-2)
Hiroko Shigekuni (eps 1, 6, 11)
Jin Di (ep 4)
Keita Watabe (8 episodes
eps 2, 5-6, 8-12
)

Kumiko Kawahara (ep 3)
Kuon Senshiba (OP)
Qing Dan Hu (Banhui Animation; ep 5)
Ru Shui Chen (Banhui Animation; Banhui Animation; ep 5)
Sang Min Lee (ep 6)
Shōsuke Shimizu (ep 4)
Takahiro Mizuno (ep 2)
Takurō Sakurai (eps 2, 6)
Toshiyuki Yoshioka (ep 1)
Tsutomu Ōno (5 episodes
eps 3, 5, 7-8, 11
)

Tsuyoshi Moride (ep 2)
Yūki Kinoshita (ep 1)
Yuriko Takase (ep 6)
Sound Director: Jin Aketagawa
Director of Photography: Tomoya Kamijō
Executive producer: Kazutaka Yamanaka
2D Work: Ryōhei Matsuda (eps 1-12)
2nd Key Animation:
Cheng Bin Wu (Banhui Animation; ep 5)
Chie Yamazaki (ep 5)
Dong Yuan (ep 4)
Hye-Soon Byun (MIRINAE Animation; ep 6)
Jae Eun Shin (MIRINAE Animation; ep 6)
Ji Young Song (MIRINAE Animation; ep 6)
Jia Zhang (ep 5)
Junji Uesugi (ep 3)
L 1995 (ep 6)
Li (eps 6, 9)
Miho Mizobuchi (ep 4)
Nozomi Kitaoka (ep 6)
Risako Shiina (ep 4)
Ryōgo Takahashi (ep 4)
Sang Tae Nam (MIRINAE Animation; ep 6)
Sen (ep 6)
Tadahito Kiyosawa (ep 4)
Takumi Matsumoto (project no.9; eps 3-4, 7)
Tomoyuki Nagase (ep 6)
Wei Jing (ep 4)
Wei Ya Sun (Banhui Animation; ep 5)
Xiao Dong Xia (ep 5)
Yamako Yasuki (ep 6)
Yūki Yoneda (ep 6)
Yūri Kai (ep 9)
3D CG:
Seiya Fuchigami (Wired; eps 1-12)
Takeshi Saitō (Wired; eps 1-12)
Takuya Sekiguchi (Wired; eps 1-12)
Yasuhiro Makino (Wired; eps 1-12)
Animation producer: Tomoji Kojiya
Art Assistant: Taichi Maezuka (eps 1-12)
Assistant Animation Director:
L 1995 (ep 6)
Tomoyuki Nagase (ep 6)
Assistant Chief Animation Director:
Akemi Kobayashi (ep 3)
Ayumi Tsukamoto (ep 3)
Hiroko Shigekuni (eps 4-7, 9)
Keita Watabe (ep 6)
Sang Min Lee (ep 6)
Takayuki Noguchi (eps 10-11)
Assistant Director of Photography: Takashi Ōde (eps 1-12)
Associate producer:
Kazuyuki Itō
Momoko Nagayoshi
Background Art:
An Hui Zheng (Design Office Mecaman; ep 12)
Asami Yamamoto (MAPPA; ep 11)
Ayaka Hasemi (Design Office Mecaman; ep 12)
Ce Zheng (Design Office Mecaman; ep 12)
Daichi Higashi (eps 1-10)
Duong Thuy (PEEC Animation; ep 12)
Fumi Oka (Design Office Mecaman; ep 12)
Hui Ru Feng (Design Office Mecaman; ep 12)
Jia Wei Gao (Design Office Mecaman; ep 12)
Jia Ying Lin (Design Office Mecaman; ep 12)
Jia Yu Ji (Design Office Mecaman; ep 12)
Jia Yu Zhou (Design Office Mecaman; ep 12)
Kanaho Nakamura (MAPPA; ep 11)
Khoa Phan (PEEC Animation; ep 12)
Maki Minagawa (eps 1-10)
Min Ji Kim (eps 1-10)
Ming Jin (Design Office Mecaman; ep 12)
Ming Xuan Guo (Design Office Mecaman; ep 12)
Mizuki Morimoto (MAPPA; eps 11-12)
Nang Nguyen (PEEC Animation; ep 12)
Natsumi Niima (eps 1-10)
Phuc Hong (PEEC Animation; ep 12)
Polina Melnikova (MAPPA; ep 11)
Shinji Kawai (MAPPA; ep 11)
Takashi Honda (eps 1-10)
Thuoc Bien (PEEC Animation; ep 12)
Virginia Cortiana (MAPPA; ep 11)
Wen Lin Zhong (Design Office Mecaman; ep 12)
Yan De Li (Design Office Mecaman; ep 12)
Yan Fei Chen (eps 1-10)
Ye Xin Tan (Design Office Mecaman; ep 12)
Yi Le Liao (MAPPA; ep 11)
Yoshihiro Nakamura (Design Office Mecaman; ep 12)
You Cheng Lu (Design Office Mecaman; ep 12)
Yu Wen Chen (Design Office Mecaman; ep 12)
Yun Qing Li (Design Office Mecaman; ep 12)
Zhi Jie Chen (MAPPA; ep 11)
CG Line Director: Takeshi Saitō
Color design: Yukiko Ario (Hiwa)
Color setting:
Ayao Watanabe (ep 4)
Mai Ono (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 11-12)
Miyuki Yoshioka (eps 1, 5, 8)
Naomichi Hata (Artemis; eps 2, 7, 10)
Sayaka Fujita (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 11-12)
Yukie Nakajima (eps 6, 9)
Comicalize Artist:
Suzu Yūki
Wan Shibata
Design Assistant: Tomohiro Masuda (AFTERGLOW; eps 5-6)
Digital In-between Animation: Nosuzu Yasumoto (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 5, 9-10)
Digital Paint: Nosuzu Yasumoto (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 5, 9-10)
Domestic Distribution:
Ayumu Saitô
Natsuko Nagase
Domestic Licensing:
Runa Omata
Takurō Sugimoto
Editing: Ayako Tan
Editing Assistant: Mei Fukazawa
Ending Illustrations: Mieko Hosoi (ED2-3)
In-Between Animation:
Dan Wang (Banhui Animation; ep 5)
Jian Ding (Banhui Animation; ep 5)
Jian Yu (Banhui Animation; ep 5)
Li Wang (Banhui Animation; ep 5)
Ming Chen (Banhui Animation; ep 5)
Nosuzu Yasumoto (ep 10)
Ping Jiang (Banhui Animation; ep 5)
Sha Li (Banhui Animation; ep 5)
Takumi Matsumoto (project No.9; ep 6)
Ting Ting Li (Banhui Animation; ep 5)
In-Between Check:
Miho Mizobuchi (ep 9)
Nosuzu Yasumoto (ep 10)
Key Animation:
Ace (ep 8)
Akio Uchino (ep 8)
Chie Yamazaki (ep 5)
d4v1d (ep 6)
Dong Yuan (ep 4)
Gian Kusaka (ep 7)
Han Bin Liu (ep 2)
Hideo Amemiya (ep 2)
Hiromi Maezawa (ED1)
Junji Uesugi (eps 2-3)
Kashiwa-Ten (ep 1)
Katsuji Matsumoto (eps 1, 3, 7, 11)
Kazuhiko Wanibuchi (ep 3)
Kōhei Takahashi (eps 4, 7)
Kuon Senshiba (OP)
L 1995 (ep 6)
Li (eps 6, 9)
Mai Mizui (ep 12)
Masahiro Kase (ep 2)
Miho Mizobuchi (ep 4)
Mitsuyo Tsuno (ep 1)
Momoka Uchida (ep 8)
Norihiko Tamaki (ep 1)
Risako Shiina (eps 4, 8)
Ryōgo Takahashi (ep 4)
Ryōtarō Akao (ep 8)
Sang Min Lee (ep 6)
Satoru Kurihara (ep 10)
Shigemi Aoyagi (eps 4, 7)
Shōichi Hotta (ep 2)
Shōto Shinkai (ED1)
Tadahito Kiyosawa (ep 4)
Takeshi Moriyama (ep 2)
Tatsuo Nakajima (eps 3, 5, 11-12)
Tatsuya Ikeda (ep 3)
Ten Kiyabu (ep 2)
Tomoaki Chishima (ep 2)
Toshihiko Masuda (ep 1)
Toshiyuki Yoshioka (ep 1)
Tsuyoshi Moride (ep 2)
Wei Jing (ep 4)
Xiao Dong Xia (ep 5)
Ya Nan Lin (Banhui Animation; ep 5)
Yasunori Yamaguchi (ep 7)
Yoshihiro Taniguchi (ep 2)
Yoshimichi Masuko (ep 2)
Zhao Gang Tu (Banhui Animation; ep 5)
Merchandise Development: Yasuyo Uetsuji
Music Director: Yūya Sasaki
Music Engineer: Atsushi Fujita
Music producer: Yui Arima
Overseas Licensing:
Reiga Kamei
Ryōji Go
Paint:
Bing Ou (Banhui Animation; ep 5)
Feng Yi Chen (Banhui Animation; ep 5)
Hui Zhou (Banhui Animation; ep 5)
Shu Sheng Yang (Banhui Animation; ep 5)
Paint Check:
Ayao Watanabe (ep 4)
Mai Ono (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 11-12)
Miyuki Yoshioka (eps 1, 5, 8)
Naomichi Hata (Artemis; eps 2, 7, 10)
Sayaka Fujita (Tsumugi Akita Anime Lab; eps 11-12)
Yukie Nakajima (eps 6, 9)
Photography:
Maki Yamaguchi (project No.9; eps 1-12)
Rio Morikane (project No.9; eps 1-12)
Takumi Hoshino (project No.9; eps 1-12)
Yūta Katayama (project No.9; eps 1-12)
Production Advancement:
Junta Eno (ep 10)
Kaito Misawa (eps 5, 9)
Masamitsu Shimada (ep 6)
Yukihiro Hitosugi (eps 3, 7)
Yuma Hoshikoshi (ep 4)
Production Committee:
Wataru Sano
Yasufumi Kuroiwa
Production Cooperation:
Hiroki Tatsui (Gangan GA Editorial Dept.)
Ken Nakagawa (Gangan GA Editorial Dept.)
Kōichi Itō (GA Bunko Editorial Dept.)
Shota Samejima (Gangan GA Editorial Dept.)
Yuichi Kumagai (Gangan GA Editorial Dept.)
Yuka Ogawa (GA Bunko Editorial Dept.)
Production Desk: Ryōtarō Hara
Prop Design: Mahiru Shinya
Prop Setting: Mahiru Shinya (eps 2-12)
Publicity Producer: Kenta Satono
Recording Adjustment: Shō Ogasawara
Recording Assistant: Rioko Sekimata
Sales Promotion: Megumi Tsuchiya
Serialization Assistant: Nanami Nagata
Setting Production: Yūsuke Shibata
Sound Effects: Yui Ando
Sound Production Manager: Taiichi Iguchi
Special Effects: Ryōhei Matsuda
Sub-Character Design: N-Nei Kurahashi
Subtitle Design: Tomohiro Masuda (AFTERGLOW; eps 5-12)
Supervision: Kenichi Imaizumi
Theme Song Arrangement:
Kōhei Yamada (ED 1)
Masayoshi Ōishi (OP)
Tsubasa Handa (ED 2; ED 3)
Theme Song Composition:
GReeeeN (ED 2)
Kazuki Sakai (ED 3)
Masayoshi Ōishi (OP)
MONGOL800 (ED 1)
Theme Song Lyrics:
GReeeeN (ED 2)
Kiyosaku Uezu (ED 1)
Masayoshi Ōishi (OP)
Ryūta Yamamura (ED 3)
Theme Song Performance:
Manaka Iwami (ED1-3)
Masayoshi Ōishi (OP)
Video Editing:
Akie Oka (qooop; eps 1-11)
Dai Miyajima (qooop; eps 1-12)
Takuto Saiki (qooop; ep 12)
Video Editing Desk: Ryōhei Takeishi (qooop; eps 1-12)
Videogram Production: Makiko Shibasaki
Manaka Iwami as Mahiru Shiina
Taito Ban as Amane Fujimiya

Haruka Shiraishi as Chitose Shirakawa
Kenshō Ono as Yūta Kadowaki
Taku Yashiro as Itsuki Akasawa

Ayaka Nanase as Female student (ep 2)
Daiki Kobayashi as Male student (ep 10)
Gentoku Kumazawa as Male student (ep 6)
Hazuki Ogino as Female announcer (ep 5)
Hina Kino as Female student (ep 12)
Hina Yomiya as Female student (ep 3)
Hisako Kanemoto as Shihoko Fujimiya (eps 3, 5)
Kaito Takeda as
Male student (ep 3)
Tōjō (eps 8, 10)
Kaori Nakamura as Teacher (ep 8)
Katsumi Fukuhara as Male student (ep 11)
Keisuke Hamaoka as Teacher (ep 2)
Kenta Niikura as Male student (eps 3, 6)
Konomi Inagaki as Female student (eps 1, 6)
Madoka Asahina as Female student (ep 12)
Mai Nakahara as Sayo Shiina (ep 7)
Makoto Furukawa as Shuto Fujimiya (ep 5)
Masamu Ono as Male student (ep 3)
Mayuko Kazama as Female student (ep 5)
Miyari Nemoto as Female student (ep 5)
Mizuki Yuina as Female student (ep 6)
Natsumi Hioka as Female student (eps 6, 10, 12)
Natsumi Kawaida as Female student (ep 8)
Rikuya Yasuda as Male student (eps 8, 12)
Rina Honnizumi as Female student (ep 1)
Rina Kawaguchi as Female student (ep 11)
Rio Tsuchiya as Female student (ep 9)
Risa Kubota as Female student (eps 6, 10, 12)
Ryōko Maekawa as Female student (ep 8)
Saya Aizawa as Female student (ep 2)
Sho Nogami as Male student (eps 8, 12)
Shōgo Sakata as Male student (ep 1)
Shouta Hayama as Male student (ep 12)
Shōya Ishige as Male student (ep 3)
Shūichi Uchida as Male student (ep 12)
Soma Kawase as Male student (ep 6)
Souru Saito as Male student (eps 3, 12)
Tomoyo Takayanagi as Female student (ep 3)
Yōhei Hamada as Male student (ep 1)
Yōhei Matsuoka as Male student (ep 2)
Yoshihito Sasaki as Teacher (ep 2)
Yū Sasahara as Female student (ep 2)
Yudai Mino as Male student (ep 2)
Yuka Iwahashi as Female student (ep 11)
Yuka Nukui as Female student (eps 1, 9)
Yuri Ise as Male student (ep 10)
Yurina Amami as Female student (ep 6)
Japanese companies
2nd Key Animation:
4tune (eps 11-12)
BanHui Animation (eps 5, 9)
BEEP (ep 6)
Grain (eps 5-6, 8-12)
Mirinae Animation (ep 6)
Namu Animation (eps 7-8)
One Order (9 episodes
eps 1-5, 7, 10-12
)

project No.9 (ep 3)
RadPlus (eps 5, 8)
Revival (eps 5, 7-10)
SAS (eps 5, 9)
Seven Seas (eps 5-6)
Studio 24FPS (eps 7, 10)
Studio EverGreen (eps 7, 10-11)
Studio Gram (ep 6)
Studio Massket (8 episodes
eps 1-3, 5-7, 11-12
)

Triple A (eps 8, 11)
Tsumugi Akita Anime Lab (eps 1-2)
3DCGI: Wired (eps 1-12)
Animation Direction:
4tune (eps 8, 11)
BanHui Animation (eps 5, 9)
Grain (eps 6-7, 9, 12)
One Order (eps 5, 10-11)
RadPlus (ep 8)
Revival (eps 6-8, 10)
SAS (eps 5, 7)
Seven Seas (eps 4, 6)
Studio 24FPS (eps 3, 7, 10)
Studio CL (ep 8)
Studio EverGreen (6 episodes
eps 3, 5, 7-8, 10-11
)

Studio Massket (eps 5, 11)
Triple A (eps 8, 11)
Animation Direction Assistance: Studio EverGreen (ep 6)
Animation Production: project No.9
Background Art:
Design Office MECAMAN (ep 12)
MAPPA (ep 11)
PEEC Animation (ep 12)
Chief Animation Direction Assistance: Studio EverGreen (ep 4)
Color Setting:
Artemis (eps 2-3, 7, 10)
Tsumugi Akita Anime Lab (eps 11-12)
Design Assistance: Afterglow (eps 5-12)
Digital In-between Animation:
4tune (eps 11-12)
Grain (6 episodes
eps 4, 7-8, 10-12
)

Namu Animation (ep 8)
One Order (eps 8, 10-11)
RadPlus (ep 8)
Revival (eps 7-8, 10)
Studio EverGreen (eps 4, 7, 10-11)
Studio Massket (ep 11)
Triple A (eps 8, 11)
Tsumugi Akita Anime Lab (eps 4-5, 7-12)
Digital Paint:
4tune (eps 11-12)
Grain (6 episodes
eps 4, 7-8, 10-12
)

Namu Animation (ep 8)
One Order (eps 8, 10-11)
RadPlus (ep 8)
Revival (eps 7-8, 10)
Studio EverGreen (eps 4, 7, 10-11)
Studio Massket (ep 11)
Triple A (eps 8, 11)
Tsumugi Akita Anime Lab (eps 4-5, 7-12)
Editing Studio: Graphinica
In-Between Animation:
4tune (eps 4, 7, 11-12)
BanHui Animation (eps 5, 9)
BEEP (ep 6)
Grain (eps 4-12)
Mirinae Animation (ep 6)
Namu Animation (eps 7-8)
One Order (OP; ED; 10 episodes
eps 1-5, 7-8, 10-12
)

RadPlus (eps 5, 8)
Revival (eps 5-10)
SAS (eps 5, 9)
Seven Seas (eps 5-6)
Studio 24FPS (eps 3, 7, 10)
Studio EverGreen (5 episodes
eps 3-4, 7, 10-11
)

Studio Massket (OP; ED; 6 episodes
eps 1-3, 5-6, 11
)

Triple A (eps 8, 11)
Tsumugi Akita Anime Lab (8 episodes
eps 1-2, 4, 6-8, 11-12
)

Key Animation:
4tune (eps 11-12)
Art Base Bam (eps 9-10)
BanHui Animation (eps 5, 9)
BEEP (ep 6)
Grain (eps 6-10)
Namu Animation (eps 7-8)
One Order (6 episodes
eps 3, 5, 7, 10-12
)

RadPlus (ep 8)
Revival (eps 5, 8, 10)
SAS (eps 5, 7, 9)
Seven Seas (ep 5)
Studio 24FPS (eps 7, 10)
Studio EverGreen (eps 7, 10-11)
Studio Massket (6 episodes
eps 3, 5-7, 11-12
)

Triple A (ep 8)
Music Production:
MIRACLE BUS
Toho Music
Paint:
4tune (eps 4, 7, 11-12)
BanHui Animation (eps 5, 9)
BEEP (ep 6)
Grain (eps 4-12)
Mirinae Animation (ep 6)
Namu Animation (eps 7-8)
One Order (OP; ED; 10 episodes
eps 1-5, 7-8, 10-12
)

RadPlus (eps 5, 8)
Revival (eps 5-6, 8-10)
SAS (eps 5, 9)
Seven Seas (eps 5-6)
Studio 24FPS (eps 3, 7, 10)
Studio Elle (ep 4)
Studio EverGreen (6 episodes
eps 3-5, 7, 10-11
)

Studio Massket (OP; ED; 6 episodes
eps 1-3, 5-6, 11
)

Triple A (eps 8, 11)
Tsumugi Akita Anime Lab (8 episodes
eps 1-2, 4, 6-8, 11-12
)

Paint Check:
Artemis (eps 2-3, 7, 10)
Tsumugi Akita Anime Lab (eps 11-12)
Photography: project No.9 (eps 1-12)
Sound Production: Magic Capsule
Subtitle Design: Afterglow (eps 5-12)
Video Editing: qooop (eps 1-12)
English cast
English staff
Subtitle Timing: Krzysztof Kunc (Crunchyroll)
(none)
English companies
Internet Streaming: Crunchyroll
Korean staff
Korean companies
(none)
Broadcaster: Aniplus
Korean cast
(none)
French staff
French companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll (French speaking countries)
French cast
(none)
Spanish staff
Spanish companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll (Latin America and Spain)
Spanish cast
(none)
German staff
German companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll (German speaking countries)
German cast
(none)
Arabic staff
Arabic companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll (Arabic speaking countries)
Arabic cast
(none)
Russian staff
Russian companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll (Russian speaking countries)
Russian cast
(none)
Portuguese staff
Portuguese companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll (Brazil and Portugal)
Portuguese cast
(none)

This encyclopedia is collaboratively edited by the users of this site
DISCLAIMER add information report an error lookup sources

Compare this anime's credits with others

# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Anime anthology