Zombie Land Saga Revenge (TV)

Have you seen this? want to / seen some / seen all

Alternative title:
ゾンビランドサガ リベンジ (Japanese)
Genres: comedy, drama
User Ratings: 89 ratings have been given [details]
 Masterpiece: 7 votes (sub:5, raw:1, dub:1)
 Excellent: 18 votes (sub:16, dub:1, raw:1)
 Very good: 38 votes (sub:30, dub:5, others:3
2 Spanish subtitled
1 Polish subtitled
)
 Good: 19 votes (sub:19)
 Decent: 5 votes (sub:5)
 So-so: 2 votes (sub:2)
 Not really good: -
 Weak: -
 Bad: -
 Awful: -
 Worst ever: -
Seen in part or in whole by 199 users, rank: #3553 (of 8790)
Median rating: Very good
Arithmetic mean: 7.966 (Very good), std. dev.: 1.0753, rank: #681 (of 8913)
Weighted mean: 7.951 (Very good), rank: #630 (of 8913) (seen all: 7.95)
Bayesian estimate: 7.896 (Very good), rank: #478 (of 6772)
Running time: 24 minutes
Episode titles: We have 12
Vintage: 2021-04-08
Opening Theme:
"Taiga yo Tomo ni Naite Kure" (O Saga, Cry With Me) by Franchouchou
Ending Theme:
"Yume o Te ni, Modoreru Basho mo Nai Hibi o" (Spending The Days With a Dream and Nowhere to Go Home) by Franchouchou
News: Show:
You can contribute information to this page, but first you must login or register

Japanese staff
Japanese cast
Director: Munehisa Sakai
Series Composition: Shigeru Murakoshi
Script:
Kiyoko Yoshimura (eps 3-5, 8-9)
Shigeru Murakoshi (7 episodes
eps 1-2, 6-7, 10-12
)

Storyboard:
Ai Yoshimura (ep 6)
Hisatoshi Shimizu (ep 12)
Ikuo Morimoto (eps 8-9)
Kōnosuke Uda (eps 10-11)
Munehisa Sakai (Live-Part for eps 2, 4, 7, 9; ED; 1, 12)
Shinpei Kamada (OP)
Takashi Ishida (eps 2, 5)
Takeshi Satoh (eps 3-4)
Yasutomo Okamoto (ep 7)
Episode Director:
Hisatoshi Shimizu (ep 10)
Kōnosuke Uda (eps 8, 11)
Munehisa Sakai (eps 1, 12)
Takahiro Kaneko (ep 6)
Takashi Ishida (eps 2, 5, 8)
Takeshi Satoh (eps 4, 9)
Yasunori Gotō (ep 5)
Yasutomo Okamoto (eps 3, 7)
Unit Director:
Munehisa Sakai (ED)
Shinpei Kamada (OP)
Character Design: Kasumi Fukagawa
Art Director: Tatsurō Ōnishi
Chief Animation Director:
Fumihide Sai (eps 1-2, 4-12)
Jinshichi Yamaguchi (eps 5-9, 11-12)
Kasumi Fukagawa (OP)
Kyoko Kametani (ep 3)
Mikine Kuwabara (eps 1-2, 4-12)
Yasuyuki Noda (ep 3)
Animation Director:
Atsushi Ogasawara (eps 1, 4, 8, 11)
Ippei Ichii (eps 6, 8)
Kasumi Fukagawa (ED)
Kazuaki Imoto (eps 4, 8, 11)
Kyoko Kametani (ep 3)
Mamoru Sasaki (eps 2, 6)
Mariko Kawamoto (eps 1, 5, 9, 11)
Mayumi Hidaka (eps 2, 7, 10)
Naoko Nakamoto (ep 6)
Naomi Miyata (ep 9)
Noriko Takahashi (ep 5)
Saori Hosoda (eps 1, 5, 9, 11)
Satoko Miyachi (ep 12)
Shinichi Wada (eps 6, 8, 11)
Shinpei Kamada (OP)
Tamako Miyanishi (eps 6-7, 10, 12)
Toshiharu Kudō (eps 5, 10)
Tsuyoshi Kuwahara (eps 1, 8, 11)
Yasuyuki Noda (eps 3, 6, 9, 12)
Yoko Takanori (ep 4)
Yuuji Hakamada (eps 6, 8)
Sound Director: Munehisa Sakai
Cgi Director: Ai Kuroiwa
Director of Photography:
Madoka Yagi
Momoko Mifune

2nd Key Animation:
Alexelle Lee (ep 7)
J-Mulli (eps 4-7)
Solal Girardin (eps 7, 9)
Yoshi Kirishima (eps 4, 7)
3DCG Animator:
Ai Kuroiwa (MAPPA; 5 episodes
eps 1, 4, 7, 9, 12
)

Anna Tokumori (MAPPA; eps 4, 7, 12)
Chika Hirata (MAPPA; 5 episodes
eps 1, 4, 7, 9, 12
)

Kentaro Kimura (MAPPA; ep 12)
Kōsuke Kanno (MAPPA; eps 4, 7, 9, 12)
Miki Kaneda (MAPPA; ep 12)
Miku Fukunishi (MAPPA; 5 episodes
eps 1, 4, 7, 9, 12
)

Minami Ota (MAPPA; 5 episodes
eps 1, 4, 7, 9, 12
)

Sayaka Tsushima (MAPPA; eps 7, 9)
Takuma Kaneko (MAPPA; eps 4, 7, 12)
Tomoko Washida (MAPPA; eps 4, 7, 12)
Xiang Ming Ren (MAPPA; eps 4, 7, 9, 12)
Yoshihide Ueda (MAPPA; eps 4, 7, 12)
Animation producer: Takahiro Ogawa
Assistant Episode Director: Tokio Igarashi (ep 11)
CG Producer: Yusuke Tannawa
Cgi Sub-Director: Chika Hirata
Color design: Azusa Sasaki
Color setting: Azusa Sasaki
Editing: Masahiro Goto
Effect Animation Director: Tomohiro Kawahara (5 episodes
eps 2, 4, 6, 10-11
)

Eye-Catching:
Mutsumi Tateishi (eps 3-5)
Nanami Hakoda (eps 6, 10)
Shinpei Kamada (ep 12)
Takumi Yokota (eps 1, 8-9, 11)
Guest Character Design:
Hiroshi Nakanishi (ep 6)
Rio (eps 11-12)
Takumi Yokota (eps 1-12)
Idol Costume Design: Kayoko Ishikawa (eps 2-5, 12)
In-Between Animation:
Kanta Fukumi (CygamesPictures; ep 11)
Misaki Izumi (CygamesPictures; ep 12)
Shitou Chin (CygamesPictures; ep 12)
Taito Yoshida (CygamesPictures; ep 12)
Yūka Kawaminami (CygamesPictures; ep 12)
Key Animation:
Akemi Ueda (eps 4, 6, 10)
Akihiro Ōtake (ep 2)
Akira Kano (ep 2)
Ako Kagiyama (6 episodes
eps 2-3, 6, 8, 11-12
)

Arihiro Gotou (eps 1, 12)
Asuka Kuroda (ep 7)
Atsushi Kasano (ep 6)
Atsushi Tsukamoto (ep 2)
Aya Kokonoe (ep 11)
Ayaka Sato (ep 9)
Ayako Ishihara (5 episodes
eps 1-2, 9-10, 12
)

Ayumi Namiki (ep 7)
Chihiro Shimada (eps 9, 11)
Chiyo Hosokawa (eps 2-3, 6, 8)
Chūji Nakajima (ep 5)
Eiji Komatsu (eps 9-10)
Etsuko Minami (ep 6)
Fumihide Sai (ep 12)
Gen Sato (eps 6, 8)
Hanako Kikuchi (ep 5)
Haruki Miura (ep 9)
Hideo Amemiya (ep 7)
Hideo Maru (eps 5-6)
Hideo Nakamura (ep 4)
Hiroshi Nakanishi (eps 2-6, 8-12)
Hirotaka Nii (eps 4, 6, 10)
Hitomi Kotani (ep 7)
Hitoshi Kagiyama (ep 11)
Issei Nagamatsu (ep 9)
Jia He Qiu (OP)
Jin Takebe (8 episodes
eps 2-4, 6, 8-10, 12
)

Kaho Nishimoto (ep 1)
Kanta Suzuki (OP)
Kaori Kishi (eps 8-9, 12)
Kaoru Maehara (ep 3)
Kasumi Kikuchi (eps 9, 11)
Katsuyuki Wada (eps 4, 8-10, 12)
Kazuko Shibata (ep 7)
Kazushi Matsumoto (ep 2)
Kazuyuki Iikai (eps 4, 7, 10)
Keiichi Honda (eps 6, 8, 12)
Keiko Nagamine (7 episodes
eps 1, 3-4, 6-12 even
)

Kōji Miura (ep 2)
Komami Yoshida (ep 9)
Konatsu Kumagai (5 episodes
eps 4, 6, 9-10, 12
)

Kouki Tomiyoshi (ep 3)
Kousei Kudo (ep 3)
Kumiko Kawahara (ep 2)
Kyoko Kametani (ep 1)
Mai Watanabe (ep 11)
Makiko Hayase (ep 7)
Makoto Hara (ep 4)
Makoto Tsuruta (eps 9, 11)
Mamoru Abiko (ep 6)
Mamoru Hoshino (ep 6)
Mamoru Sasaki (eps 10, 12)
Marie Ino (ep 1)
Mariko Kawamoto (ep 1)
Masahiro Furihata (eps 5, 11)
Masahiro Kase (ep 2)
Masahiro Sunaga (ep 8)
Masakazu Okada (ep 12)
Masako Yokote (eps 9, 11)
Masashi Nomura (OP)
Masayuki Hiraoka (eps 1-2)
Mayumi Oda (ep 6)
Miki Nakagawa (ep 1)
Mikine Kuwabara (ep 4)
Misaki Kitagawa (ep 1)
Miyaso (OP)
Nahoko Kosugi (ep 5)
Namie Saito (ep 1)
Nanami Takahashi (eps 8, 10, 12)
Naomi Okita (eps 4, 7-8, 10)
Naoto Takemoto (eps 5-6)
Nobuhiro Mutō (ep 3)
Noriko Takahashi (eps 5, 11)
Rémi Demoulin (ep 7)
Reo Takada (ep 5)
Ryōtarō Akao (eps 8, 10, 12)
Ryou Kodama (ep 8)
Ryuunosuke Murakami (eps 6-7, 9, 12)
Saori Hosoda (ep 1)
Sara Iyama (ep 1)
Sara Sakoe (OP)
Satoshi Noma (eps 1, 3)
Satsuki Aizu (eps 9, 11)
Sawako Shigematsu (ep 7)
Serena Koi (ep 8)
Shigefumi Shingaki (ep 4)
Shigeki Kurii (ep 5)
Shinichi Iimura (ep 6)
Shinichiro Minami (ep 6)
Shinpei Kamada (OP)
Shinya Fujita (eps 1-2)
Shizuku Ishii (eps 3-4, 7)
Shōichi Hotta (ep 12)
Shota Tsukiyama (ep 2)
Shōtarō Hatake (eps 9, 11)
Shūhei Nishitani (ep 7)
Sōta Shigetsugu (ep 2)
Takashi Ishida (ep 2)
Takeshi Iwamura (ep 3)
Takumi Yokota (ED)
Tamako Miyanishi (OP)
Teruo Takahashi (eps 3-4, 7, 10)
Tetsurou Yamada (ep 4)
Tomoe Akuzawa (eps 5, 8, 10)
Tomohiro Kawahara (Studio Massket; eps 6, 10-12)
Tomohiro Takano (eps 5, 11)
Tomoko Hamanaka (ep 1)
Tomomi Noda (eps 9, 11)
Tomomi Ueda (ep 2)
Toshiharu Kudō (eps 5, 7)
Toshihiko Masuda (ep 6)
Toshiki Yamazaki (eps 5, 8)
Tsuyoshi Kuwahara (eps 1, 5, 12)
Vincent Cooper (ep 5)
Yasuhiro Saiki (ep 6)
Yasunori Yamaguchi (eps 2, 4, 8-9)
Yayoi Kamigaki (5 episodes
eps 1-2, 5, 8, 11
)

Yong Cheng Kwek (6 episodes
eps 2-3, 6, 8-9, 11
)

Yoshiaki Matsuda (eps 5-6, 11)
Yoshie Fujiike (eps 1-2, 5)
Yoshihiro Taniguchi (eps 1, 3)
Yosuke Yajima (ep 9)
Yousuke Toyama (ep 5)
Yuichi Nakazawa (eps 1, 3)
Yuka Koichi (eps 2, 4, 9, 12)
Yuka Kudo (OP; ep 3)
Yukari Watanabe (eps 7, 11)
Yuki Iwai (ep 1)
Yūki Nagata (ep 1)
Yūki Tamori (ep 5)
Yukiko Shimizu (eps 1, 3)
Yumiko Tomiki (ep 5)
Yusa Mori (ep 12)
Yusuke Adachi (eps 2, 5)
Yuuji Hakamada (eps 3-6, 12)
Yuuki Yamashita (eps 9, 11)
Yuya Kishi (ep 2)
Live-Part Animation:
Tomohiro Takano (ep 5)
Tsuyoshi Kuwahara (eps 2, 4-5)
Main Animator:
Tomohiro Takano (ep 5)
Tsuyoshi Kuwahara (eps 2, 4-5)
Music Director: Takashi Murakami
Photography:
Chika Toda (MAPPA; eps 2, 12)
Haruka Motoyama (MAPPA; ep 2)
Haruto Ikegami (MAPPA; ep 1)
Kyōko Nakamoto (MAPPA; eps 1-3, 5-12)
Madoka Yagi (MAPPA; eps 1-3)
Saho Sawada (MAPPA; eps 1-2, 5-12)
Shinnosuke Kato (MAPPA; eps 2, 5-12)
Teppei Ito (MAPPA; eps 3, 5-12)
Tomomi Fujita (MAPPA; eps 1-3)
Production Desk: Yuriko Waki
Production Supervision: Manabu Ohtsuka
Prop Design:
Atsushi Ogasawara (eps 1-3, 6, 8-9)
Mariko Kawamoto (eps 1-12)
Rio (7 episodes
eps 1-4, 7, 9, 11
)

Special Effects: Chieko Tokuda
Theme Song Performance:
Asami Tano (OP; ED)
Kaede Hondo (OP; ED)
Maki Kawase (OP; ED)
Minami Tanaka (OP; ED)
Rika Kinugawa (OP; ED)
Risa Taneda (OP; ED)
Asami Tano as Saki Nikaidō
Kaede Hondo as Sakura Minamoto
Kotono Mitsuishi as Tae Yamada
Maki Kawase as Junko Konno
Mamoru Miyano as Kōtarō Tatsumi
Minami Tanaka as Lily Hoshikawa
Rika Kinugawa as Yūgiri
Risa Taneda as Ai Mizuno

Houchu Ohtsuka as Jofuku
Tooru Nara as Shinta Ookoba

Anri Katsu as Moderator (ep 5)
Aoi Hino as Makoto (eps 3-4)
Aoi Koga as Maria Amabuki (eps 6, 12)
Atsuko Yuya as Madame (ep 8)
Aya Kawakami as Housewife (ep 7)
Azumi Waki as Sayama (ep 6)
Chisa Kaneko as Yui (eps 3-4)
Daisuke Hirose as Judge B (ep 5)
Eri Suzuki as AD (ep 2)
Go Inoue as
MC (ep 3)
Voice on the radio (eps 10, 12)
Hakuryuu as White Ryu (eps 2, 12)
Haruki Asada as Male committee member (ep 7)
Hiro Shimono as Committee chairman (ep 7)
Hiroaki Hirata as Master Hibiya (ep 8)
Hiroshi Tsuchida as Manager Nishimura (ep 5)
Hiroyuki Yoshino as Policeman A
Hitomi Ueda as Female committee member (ep 7)
Ikuji Nose as Photographer (ep 9)
Junichi Yanagita as Veteran patriot (ep 9)
Junji Tachibana as Moderator (ep 4)
Kana Hanazawa as Maimai Yuzuriha (eps 7, 12)
Kanako Sakuragi as Old woman (eps 1, 11)
Katsui Taira as Official A (ep 12)
Kazuhiro Yamaji as Governor (ep 12)
Kenji Chikano as Cocco-kun (ep 6)
Kenshirō Usuki as Participant B (ep 5)
Kōdai Sakai as Saga citizen C (ep 11)
Kōichi Sōma as
AD (ep 3)
Audience member (ep 4)
Fish seller (ep 8)
Participant A (ep 5)
Veteran patriot (ep 9)
Worker (ep 10)
Komina Matsushita as Reiko Amabuki (ep 2)
Kouki Uchiyama as Shōjirō Itō (eps 8-9)
Kōzō Shioya as Factory manager (ep 1)
Kozue Saitō as
Machiko (ep 11)
Old woman (ep 1)
Mamoru Miyano as Kiichi Momozaki (eps 8-9)
MAO as Hikari (ep 4)
Maria Fujino as
Moderator (ep 3)
Old woman (ep 1)
Older sister (ep 6)
Masako Isobe as Saga citizen B (ep 11)
Masaya Fukunishi as Radio AD (eps 2, 12)
Masaya Wada as Metal fan (ep 1)
Masayuki Akasaka as
Radio director (ep 2)
Security guard (ep 12)
Mayu Tohno as Julia (ep 4)
Mei as Clerk (ep 1)
Minami Takayama as Light Oozora (ep 5)
Mitsuaki Kanuka as
Death Metal Fan A
Veteran patriot (ep 9)
Miyako Chida as Old woman (ep 2)
Momo Asakura as Boy A (ep 5)
Momoko Notomi as Misa Azumatsuru (ep 6)
Motohiro Yoneda as Saga citizen A (ep 11)
Noriko Mikami as Kamuro (ep 8)
Nozomi Furuki as Kamuro (ep 8)
Rena Maeda as Disciple Girl (ep 8)
Rina Honnizumi as Migikawa (ep 6)
Ryohei Kimura as
Inubashiri
Official B (ep 12)
Ryuji Mizuno as Master (ep 3)
Ryunosuke Yamaguchi as Metal fan (ep 1)
Sakura Kawaguchi as Child C (ep 11)
Seiko Tamura as Public Relations Department Director (ep 6)
Seria Fukagawa as Child B (ep 11)
Setsuji Satoh as
Death Metal Fan B
Veteran patriot (ep 9)
Shinichiro Uchida as Boss (ep 6)
Shō Okumura as Metal fan (ep 1)
Shogo Sakata as Man (ep 11)
Shuuki Imagawa as Participant C (ep 5)
Sora Tokui as Shiori Baba (eps 3-4)
Taiten Kusunoki as Judge C (ep 5)
Takayuki Miyamoto as Director (ep 2)
Tashirō Kiryū as Old man (ep 10)
Tomohiro Fujitaka as Clerk (ep 1)
Tsubasa Onoue as Rickshaw driver (ep 8)
Tsuyoshi Koyama as Takeo Gou (ep 12)
Wakana Kowaka as Old woman (ep 6)
Yasuhiro Kikuchi as Fisherman (ep 2)
Yasuhiro Takato as Romero
Yōji Ueda as Proprietor (ep 8)
Yui Horie as Komako (eps 7, 12)
Yuji Murai as Metal fan (ep 1)
Yukari Tamura as Fujiko (eps 7, 12)
Yukiko Hinata as
Child A (ep 11)
Kamuro (ep 8)
Yuko Kaida as Judge A (ep 5)
Yuri Yoshida as
Audience member D (ep 5)
Disciple Girl (ep 8)
Mother (ep 11)
Murderer B (ep 6)
Yurianne Eve as Murderer A (ep 6)
Japanese companies
2nd Key Animation:
Akatsuki (eps 2, 4)
Anitus Kōbe (eps 5, 11)
Asahi Production (eps 2-3, 8)
Be Loop (eps 1, 5)
Candy Box (ep 3)
FAI (eps 2, 4-5)
Fast Snail Animation Productions Co., Ltd. (eps 1-2)
Gallop (ep 6)
Grain (eps 4-5)
J.C. Staff (ep 3)
Jumondo (eps 2, 5)
Line Farm (ep 2)
M.S.J Musashino Production (ep 4)
Nakamura Production (eps 2, 4-6)
PRA (ep 3)
Reboot (eps 2, 5, 9)
Revival (eps 4, 7)
Rising Force (ep 6)
Seven Seas (ep 4)
Shanghai Phantom (eps 4-9, 11, 13)
Snow Light Staff (eps 2-5)
Staro (ep 5)
Studio Arche (eps 6-7)
Studio Comet (ep 2)
Studio Elle (eps 1-2, 4-5)
Studio Gash (ep 3)
Studio Gimlet (ep 4)
Studio Gram (eps 2, 5-6)
Studio Live (eps 5-6)
Studio Massket (8 episodes
eps 2, 4-7, 9, 11, 13
)

Studio μ (ep 4)
Studio Sleep (eps 4, 7)
SynergySP (eps 5-6)
Tonari Animation (eps 2, 4, 7)
Studio Toybox (ep 5)
Triple A (ep 4)
TROYCA (eps 2-3)
WHITE FOX Izukōgen Studio (eps 3-4)
xenron (ep 4)
3d Animation:
CGCG Studio Inc. (eps 2-6)
MAPPA (eps 1, 4, 7, 9)
V-Sign (ep 9)
Animation Direction:
Mutsu Planning (eps 4, 11)
Rising Force (assistance; eps 7, 11)
Tonari Animation (eps 7, 9, 11)
Animation Production: MAPPA
Art Board:
MAPPA (eps 8-9)
Studio Blue (ep 9)
Art Setting: Studio Pablo (eps 8-9)
Background Assistance:
Cosmos Arts
Nam Hai
Backgrounds: Kusanagi
Color Check: Line Farm (ep 11)
Color Key: Line Farm (ep 11)
Digital In-between Animation:
Akatsuki (ep 2)
Akatsuki & Phoenix Animation Holdings (ep 5)
Asahi Production (eps 1-4, 8)
Banshanmen Animation (ep 5)
DR Movie (ep 1)
FAI (eps 1-2, 4-7)
Fast Snail Animation Productions Co., Ltd. (ep 2)
GK Sales (ep 2)
Grain (eps 4-5)
Iris Media (ep 2)
Jumondo (ep 2)
MAPPA Sendai Studio (eps 1-11)
MAPPA Tokyo Studio (eps 1-11)
OLM (ep 3)
OLM Digital (ep 1)
One Order (eps 1, 7)
Reboot (eps 1-2, 4, 8-9)
Revival (eps 1-2, 5, 7-8)
Seed (ep 1)
Seven Seas (eps 1, 4)
Shanghai Phantom (eps 4-9, 11)
Studio Elle (eps 1-2, 5)
Studio Gram (eps 2, 4-5)
Studio Massket (ep 4)
Studio μ (ep 2)
Tatsunoko Production (OP)
Triple A (eps 1-2)
Trycell (eps 1, 4)
xenron (eps 5, 8)
Digital Paint:
Akatsuki (ep 2)
Akatsuki & Phoenix Animation Holdings (ep 5)
Asahi Production (eps 1-4, 8)
Banshanmen Animation (ep 5)
DR Movie (ep 1)
FAI (eps 1-2, 4-5, 7)
Fast Snail Animation Productions Co., Ltd. (ep 2)
GK Sales (ep 2)
Grain (eps 4-5)
Iris Media (ep 2)
Jumondo (ep 2)
MAPPA Sendai Studio (eps 1-11)
MAPPA Tokyo Studio (eps 1-11)
OLM (ep 3)
OLM Digital (ep 1)
One Order (eps 1, 7)
Reboot (eps 1-2, 4, 8-9)
Revival (eps 1-2, 5, 7-8)
Seed (ep 1)
Seven Seas (eps 1, 4)
Shanghai Phantom (eps 4-9, 11)
Studio Elle (eps 1-2, 5)
Studio Gram (eps 2, 4-6)
Studio Massket (ep 4)
Studio μ (ep 2)
Triple A (eps 1-2)
Trycell (eps 1, 4)
xenron (eps 5, 8)
Finish Animation:
Asahi Production (ep 3)
DEFA (eps 3-5)
Line Farm (eps 3, 7, 11)
Studio Elle (ep 3)
Studio Palette (ep 4)
xenron (eps 4-6, 11)
Image Board: Studio Pablo (eps 8-9)
In-Between Animation:
CygamesPictures (eps 11, 13)
MAPPA Tokyo Studio (eps 5-7, 11)
Key Animation:
Be Loop (ep 7)
Fast Snail Animation Productions Co., Ltd. (ep 2)
GK Sales (ep 2)
Studio Massket (eps 2, 5-6, 9)
Tonari Animation (ep 7)
Photography:
animocaramel (eps 1-2)
MAPPA (eps 1-11)
Raretrick (eps 4, 6-11)
Studio Elle (ep 2)
Photography Cooperation:
Asura Film (eps 1-2)
FAI (ep 1)
Grain (ep 2)
One Order (ep 1)
Studio Gram (ep 2)
xenron (eps 1-2, 11)
Sound Production: dugout
English cast
English staff
ADR Director: Jad Saxton
Translation: Sidik Rahmad (Muse Communication)
ADR Script: Katelyn Barr

ADR Prep: Brandon Peters
ADR Script Supervisor: Jeramey Kraatz
Assistant ADR Director: Tyson Rinehart
Lead ADR Engineer: Rickey Watkins
Mix Engineer: William Dewell
Translation Check: Rizky Ryanda (Muse Communication)
Ama Lee as Junko Konno
Brina Palencia as Sakura Minamoto
Bryn Apprill as Ai Mizuno
Caitlin Glass as Saki Nikaido
Dawn M. Bennett as Tae Yamada
Ricco Fajardo as Kotaro Tatsumi
Sarah Wiedenheft as Lily Hoshikawa
Stephanie Young as Yugiri

Alejandro Saab as Romero
Kent Williams as Shinta Okoba
R Bruce Elliott as Xu Fu (Jofuku)

Aaron Dismuke as Inubashi (eps 2-3, 6, 10)
Alexis Tipton as Ukawa (ep 6)
Arryn Zech as Judge (ep 5)
Austin Tindle as Dirty Harry (Police Officer)
Caleb Yen as Judge (ep 5)
Cherami Leigh as Maimai Yuzuriha (eps 7, 12)
Christopher R. Sabat as Takeo Gou (ep 12)
Colleen Clinkenbeard as Reiko Amabuki (ep 2)
Cris George as Bulk (Death Metal Man A)
Gerardo Davila as Judge (ep 5)
Jad Saxton as Shiori Baba (eps 3-4)
Kyle Phillips as Cocco (ep 6)
Madeleine Morris as Maria Amabuki (eps 6, 12)
Mike McFarland as Skull (Death Metal Man B)
Morgan Lauré as Misa Azumatsuru (ep 6)
Nicholas Corda as
Music Video Producer (ep 2)
Reporter (eps 11-12)
Steph Garrett as Light Oozora (ep 5)
Terri Doty as Sayama (ep 6)
Tony Oliver as White Ryu (eps 2, 12)

English companies
Internet Streaming:
AnimeLab (Australia and New Zealand)
Crunchyroll
FUNimation Entertainment (dubbed)
iQIYI (SEA)
Muse Asia (SEA)
Viu (SEA)
Licensed by: Muse Communication Co., Ltd. (Asia)
French staff
French companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll (French speaking countries)
French cast
(none)
Spanish staff
Spanish companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll (Latin America and Spain)
Spanish cast
(none)
Italian staff
Italian companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll
Italian cast
(none)
German staff
German companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll (German speaking countries)
German cast
(none)
Arabic staff
Arabic companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll (Arabic speaking countries)
Arabic cast
(none)
Russian staff
Russian companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll (Russian speaking countries)
Russian cast
(none)
Portuguese staff
Portuguese companies
(none)
Internet Streaming: Crunchyroll (Brazil and Portugal)
Portuguese cast
(none)

This encyclopedia is collaboratively edited by the users of this site
DISCLAIMER add information report an error lookup sources

Compare this anime's credits with others

# A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Anime anthology